Konta dla studenta

Konta młodzieżowe oferowane są dla osób w wieku od 18 do 26 lat. Wiele spośród tych rachunków stanowią konta dla studenta. Zostały one specjalnie dostosowane do potrzeb i wymagań studentów, oferując atrakcyjne warunki ich prowadzenia.

Student to bardzo atrakcyjny klient dla banku. Zabiegany, ale chętnie korzystający z nowych technologii przez co na pewno będzie zainteresowany bankowością elektroniczną. Ważnym elementem dla studenta będą natomiast koszty prowadzenia rachunku, koszty karty debetowej, czy opłaty za wypłaty gotówki z bankomatów.

Poniżej przedstawione zostały najlepsze konta dla studenta, które zostały szczegółowo opisane w naszych analizach.

Najlepsze konta dla studenta

mBank

Analiza konta

Otwórz konto

eKonto możliwości w mBanku


eKonto możliwości to nowoczesne i tanie konto skierowane do ludzi w wieku od 18 do 24 lat. Prowadzenie konta, miesięczna obsługa karty, wypłaty z bankomatów w kraju są darmowe.

PKO Bank Polski

Analiza konta

Otwórz konto

Konto dla młodych w PKO BP


Konto dla Młodych powinno zainteresować osoby zainteresowane tanim kontem z nowoczesną aplikacją ma telefon IKO. PKO BP nie pobiera opłaty za konto. Aktywnie korzystając z karty można uniknąć opłaty za jej obsługę. Wypłaty z bankomatów w kraju i za granicą są darmowe.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze konta dla studenta.

Zastanawiając się nad wyborem konta powinieneś zwrócić uwagę na następujące parametry.

  • koszty prowadzenia konta – wiele banków oferuje bezpłatne otwarcie rachunku, natomiast miesięczna obsługa konta jest albo bezwzględnie darmowa , albo darmowa pod pewnymi warunkami. Należy sprawdzić jakie to są warunki i zastanowić się czy są do spełnienia.
  • oprocentowanie konta  –  większości banków konta nie są oprocentowane, a jeśli już to oprocentowanie to jest symboliczne. Warto zwrócić uwagę czy bank oferuje konta oszczędnościowe i jakie jest ich oprocentowanie oraz opłaty za prowadzenie i przelewy.
  • koszt obsługi karty debetowej – karty debetowe wydawane są bezpłatnie, natomiast za jej użytkowanie banki pobierają opłatę, której można uniknąć pod pewnymi warunkami. W przypadku kont dla studentów banki oczekują przelewu stypendium na konto.
  • wypłata gotówki z bankomatów –  warto sprawdzić czy bank ma swoją sieć bankomatów i czy korzysta dodatkowo z innych sieci i jakich. Wypłaty z bankomatów będących własnością banku są z reguły darmowe. Wypłaty z bankomatów będących własnością innych banków lub należących do innych sieci już nie.
  • usługi dodatkowe – zależą w dużej mierze od preferencji właściciela konta. Spośród wielu dodatkowych usług warto sprawdzić czy bank oferuje moneyback, program rabatowy, programy oszczędnościowe, aplikację mobilną, naklejkę zbliżeniową.