Nowe Konto Jakie Chcę w Santander Bank Polska

Konto Jakie Chcę to nowy rachunek oszczędnościowo – rozliczeniowy w ofercie Santander Bank Polska. Prowadzenie rachunku jest całkowicie darmowe. Pozostałe parametry konta jego właściciele będą mogli dostosować do własnych potrzeb.

W dniu 8 września 2018 roku nastąpiła zmiany Banku Zachodniego WBK na Santander Bank Polska. Wraz z tą zmianą zmienił się dotychczasowy adres strony internetowej i jej szata graficzna łącznie z logiem. Aktualnie Grupa Santander posiada w Polsce dwa banki: Santander Bank Polska oraz Santander Consumer Bank. Pomimo, iż znajdują w tej samej grupie kapitałowej to oba banki są niezależnymi podmiotami działającymi w oparciu o odrębne licencje bankowe. Oznacza to, że nie oferują tych samych produktów oraz że, nie obsługują wzajemnie swoich produktów.

Ideą nowego konta jest jego dopasowanie do aktualnych potrzeb i wymagań jego właściciela. Może on decydować z jakich usług chce korzystać i ile za nie płacić. Rachunek obejmuje dwie grupy wiekowe do 26 roku i powyżej.

Nowe Konto Jakie Chcę jest rachunkiem za prowadzenie którego Bank nie pobiera opłat bez względu na wiek jego właściciela. Kartę wydawana jest bezpłatnie, natomiast wybór sposobu opłaty zależy od jej właściciela. Do wyboru są trzy opcje: opłata stała 3 zł, opłata 5 zł z możliwością jej uniknięcia pod warunkiem wykonania minimum 5 transakcji bezgotówkowych w miesiącu lub opłata 5 zł z możliwością jej uniknięcia pod warunkiem wykonania transakcji na minimum 500 zł w danym miesiącu.

Wypłata z bankomatów Santander Bank Polska jest darmowa. Z bankomatów pozostałych banków osoby poniżej 26 roku wypłacą gotówkę za darmo, pozostałe osoby będą musiały zapłacić kwotę 5 zł.

Podstawowe opłaty rachunku Konto Jakie Chcę

Oprocentowanie

 • konto nie jest oprocentowane.

Otwarcie rachunku

 • 0 zł – otwarcie i prowadzenie rachunku.

Wpłaty i wypłaty w oddziale Banku

 • 5 zł – wpłata i wypłata  w oddziale Banku – osoby do 26 lat,
 • 10 zł – wpłata i wypłata  w oddziale Banku – osoby od 26 lat.

Przelewy

 • 0 zł – przelew krajowy Elixir,
 • 2,5 zł – przelew natychmiastowy Elixir lub Blue Cash dla osób do 26 lat, 5 zł powyżej 26 lat,
 • 35 zł – przelew w systemie SORBNET.
 • 0,50 zł – za Przelew24,
 • 8 zł – przelew europejski SEPA.

Zlecenie stałe

 • 0 zł – opłata za realizację zlecenia stałego – osoby do 26 lat,
 • 0,50 zł – opłata za realizację zlecenia stałego – osoby od 26 lat.

Polecenie zapłaty

 • 0 zł – opłata za realizację polecenia zapłaty.

Karta debetowa

Do rachunku Konto Jakie Chcę wydawana jest karta Dopasowana MasterCard lub Visa. Podstawowe opłaty przedstawiają się następująco:

 • 0 zł – wydanie karty,
 • miesięczna opłata za użytkowanie karty do wyboru przez posiadacza konta:
  • 3 zł – opłata stała,
  • 5 zł – opłaty można uniknąć wykonując w danym miesiącu 5 transakcji bezgotówkowych kartą,
  • 5 zł – opłaty można uniknąć wykonując w danym miesiącu płatności bezgotówkowe kartą na kwotę minimum 500 zł.
 • bezpłatne wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów należących do Banku,
 • 0 zł – wypłata gotówki ze wszystkich pozostałych bankomatów w kraju dla osób do 26 roku życia, powyżej – 5 zł,
 • 5 zł – wypłata gotówki z bankomatów za granicą dla osób do 26 roku życia, powyżej – 10 zł,
 • bez opłat wpłata gotówki we wpłatomatach,
 • 2,8 % – za przewalutowanie transakcji liczone od wartości transakcji,
 • 0 zł – wypłata gotówki w ramach usługi cash back dla osób do 26 roku życia, powyżej – 1,50 zł. Możesz wypłacić w sklepie podczas płatności za zakupy do 500 złotych posiadając kartę Mastercard lub 300 zł będąc posiadaczem karty Visa.

Tabelę opłat i prowizji znajdziesz tutaj.

Wniosek o konto złożysz na tej stronie.

150 zł za wpływ wynagrodzenia

Nowi klienci mogą skorzystać z promocji „150 zł za konto z wynagrodzeniem III edycja”, w której mogą zyskać jednorazową premię pieniężna w wysokości 150 zł.

Warunkiem otrzymania premii jest złożenie wniosku na stronie Banku, a następnie zawarcie umowy o Konto Jakie Chcę, umowy o Kartą Dopasowaną oraz umowy o usługi bankowości internetowej w terminie do 31 lipca 2019 roku. W miesiącu podpisania umowy o konto należy złożyć dyspozycję przekazywania wynagrodzenia na nowo otwarty rachunek.  Ostatnim wymaganiem jest zapewnienie w każdym z trzech kolejnych miesięcy kalendarzowych, następujących po dacie złożenia dyspozycji, wpływu wynagrodzenia w jednorazowej kwocie minimum 1 000 zł i wykonie 5 transakcji bezgotówkowych kartą debetową w sklepach usługowo – handlowych.

Szczegółowy opis promocji znajdziesz w tym artykule.

Polecam mój Bank

Będąc posiadaczem Konta Jakie Chcę możesz zgłosić się do programu poleceń „Polecam mój Bank„. Po wygenerowaniu kodu polecenia możesz go przekazać swojemu znajomemu. Jeśli otworzy on Konto Jakie Chcę używając Twojego kodu i spełni warunki promocji otrzymasz premię w wysokości 80 zł. Za polecenie 10 kont otrzymasz dodatkową premię w wysokości 100 zł.

Jeśli chciałbyś założyć Konto Jakie Chcę z polecenia możesz skorzystać z kodu znajdującego się w opisie aktualnej edycji programu poleceń.

Dodatkowe usługi do Konta Jakie Chcę

Santander Bank Polska oferuje posiadaczom rachunku Konto Jakie Chcę liczne dodatkowe usługi. Z pośród nich wyróżnić należy następujące:

 • Lokata mobilna z oprocentowaniem 2,50% w skali roku zakładana na okres 4 miesięcy. Minimalny wkład  to 1 000 zł, maksymalny 20 000 zł. Lokatę możesz założyć tylko za pośrednictwem aplikacji  mobilnej Santander Internet.
 • Konto Systematyczne oferowane posiadaczom Konta Jakie Chcę umożliwia automatyczne oszczędzanie. Wystarczy, że każdego miesiąca trafi na konto kwota min. 20 zł, żeby Bank podwyższył oprocentowanie rachunku do 1,50% w skali roku. Podwyższone oprocentowanie obowiązuje do kwoty 20 000 zł.  Standardowe oprocentowanie Konta Systematycznego wynosi 0,40% w skali roku. W ramach aktualnie trwającej promocji „Konto systematyczne z bonusem2” oprocentowanie konta zostało podniesione do poziomu 2,70% w skali roku. Promocyjne oprocentowanie będzie obowiązywać do 29 czerwca 2019 roku.
 • Konto walutowe na pewno przyda Ci się spędzając urlop za granicą, podczas różnych podróży zagranicznych lub robiąc zakupy w sklepach internetowych. Dysponując kontem walutowym unikniesz opłat za przewalutowanie. Do wyboru masz konto w euro, dolarach, funtach lub frankach szwajcarskich.
 • możliwość skorzystania z pakietu bezpłatnych wypłat z bankomatów w kraju oraz 10 dniowego pakietu bezpłatnych wypłat z bankomatów na całym świecie. Dla osób do 26 lat pierwszy pakiet jest bezpłatny, natomiast za drugi muszą zapłacić 10 zł. Osoby od 26 lat zapłacą odpowiednio 7 zł i 15 zł.

Zalety i wady Konta Jakie Chcę

Trudno jednoznacznie ocenić Konto Jakie Chcę, ponieważ zależy to od wyboru oferowanych przez Bank usług oraz od wieku posiadacza konta. Do niewątpliwych zalet należy darmowe założenie i prowadzenie konta. Karta wydawana jest za darmo, ale za jej obsługę trzeba już zapłacić lub spełnić warunek zwalniający z opłaty.

Osoby do lat 26 wypłacą gotówkę za darmo ze wszystkich bankomatów w kraju. Niestety osoby od 26 lat mogą za darmo wypłacić gotówkę tylko z bankomatów Santander Bank Polska. Wypłata z pozostałych bankomatów jest płatna i kosztuje 5 zł.

Do dużych plusów Konta należy bardzo dobra i nowoczesna bankowość internetowa i mobilna. Bank przykłada dużą wagę do zapewnienia jak najszerszej oferty usług oraz do zapewnienia bezpiecznego korzystania z nich.

Konto Jakie Chcę to bardzo dobra oferta dla osób do 26 lat. Po dobrym dopasowaniu odpowiednich usług konto jest darmowe. W przypadku osób od 26 lat „dostrojenie” konta do własnych potrzeb będzie wymagać dłuższej chwili zastanowienia.