Konto Jakże Osobiste w Alior Bank

W Alior Bank pojawił się nowy rachunek dla klientów indywidualnych Konto Jakże Osobiste. Jego uzupełnieniem jest Pakiet Korzyści, dzięki któremu posiadacz konta będzie je mógł dostosować do swoich aktualnych potrzeb.

Otwarcie rachunku i jego prowadzenie jest bezwarunkowo darmowe tylko dla osób, które nie ukończyły 26 roku życia. Pozostali klienci będą musieli zapewnić w danym miesiącu wpływ na konto kwoty nie mniejszej niż 1 500 zł, żeby uniknąć miesięcznej opłaty za konto. Brak spełnienia tego warunku spowoduje naliczenie opłaty w wysokości 10 zł. Wpływ wspomnianej kwoty musi pochodzić z innego banku lub z konta firmowego prowadzonego w Alior Bank.

Karta Debit MasterCard wydawana jest bezpłatnie. Za miesięczną obsługę karty nie zapłacą osoby tylko do 18 roku życia. Pozostałe muszą wykonać w danym miesiącu transakcje bezgotówkowe kartą na kwotę minimum 300 zł, aby uniknąć opłaty, która wynosi 5 zł.

Tylko wypłata gotówki z bankomatów własnych jest darmowa, z pozostałych bankomatów w kraju pobierana jest opłata w wysokości 2,50 zł. Za darmo wypłacą gotówkę ze wszystkich bankomatów osoby korzystające z usługi BLIK. Za darmo można również wypłacić gotówkę w trakcie płacenia za zakupy kartą w punktach oznaczonych „Płać kartą i wypłycaj” (posiadacze kart MasterCard) lub Cashback (posiadacze kart Visa).

Konto Jakże Osobiste – najważniejsze opłaty

Prowadzenie rachunku

 • konto nie jest oprocentowane.
 • 0 zł – otwarcie rachunku,
 • 0 zł – prowadzenie rachunku, jeżeli właściciel rachunku nie ukończył 26 roku życia, w przypadku pozostałych klientów opłata wynosi 10 zł – opłata nie jest pobierana, jeżeli na rachunek wpłynie w danym miesiącu kwota 1 500 zł z innego banku lub konta firmowego Alior Banku.

Karta debetowa

Do rachunku Konto Jakże Osobiste wydawana jest karta Debit MasterCard Zbliżeniowa. Można nią płacić w sklepach stacjonarnych i w Internecie.

Alior Bank - Konto Jakże Osobiste
Źródło: Alior Bank
 • 0 zł – opłata za wydanie karty,
 • 5 zł – opłata miesięczna za użytkowanie karty, opłaty można uniknąć pod warunkiem dokonania transakcji bezgotówkowych na kwotę minimum 300 zł,

Wpłaty i wypłaty gotówki

 • 0 zł – wypłata gotówki z bankomatów własnych,
 • 2,50 zł – wypłata gotówki z pozostałych bankomatów w kraju,
 • 0 zł – wypłata gotówki w ramach usługi BLIK z bankomatów w kraju,
 • 5 zł – wypłata gotówki z bankomatów za granicą,
 • 0 zł – wypłata gotówki w trakcie płacenia kartą debetową za zakupy,
 • 0,35% min. 1 zł – wpłata gotówki we wpłatomacie Planet Cash, w pozostałych 0,60% min. 1 zł,
 • 0 zł – wypłata i wpłata gotówki w Oddziale Banku.

Przelewy

 • 0 zł – przelew krajowy za pośrednictwem bankowości internetowej i mobilnej,
 • 5 zł – przelew natychmiastowy za pośrednictwem bankowości internetowej i mobilnej,
 • 15 zł – przelew SORBNET od 1 mln zł wzwyż, poniżej 1 mln opłata wynosi 32 zł,
 • 5 zł – przelew do krajów europejskich SEPA,
 • 30 zł – przelew do pozostałych krajów SWIFT.
 • 0 zł – polecenia zapłaty.
 • 0 zł – zlecenia stałe.

Z taryfę opłat i prowizji zapoznasz się  tutaj.
Przejdź na stronę Alior Bank i otwórz Konto Jakże Osobiste.

Korzyści do Konta Jakże Osobistego

Właściciel Konta Jakże Osobistego ma możliwość dostosowania go do swoich aktualnych potrzeb korzystając z Pakietu Korzyści. Dwie korzyści są darmowe, za każdą kolejną wybraną korzyść opłata wynosi 3,50 zł. Można wybrać dowolną liczbę korzyści i zmieniać je w dowolnym momencie. Wprowadzona zmiana będzie aktywna następnego dnia od godziny 6:00.

Do wyboru są następujące korzyści:

 1. 3% na koncie oszczędnościowym,
 2. bezpłatne wypłaty z bankomatów w Polsce,
 3. bezpłatne wypłaty z bankomatów za granicą,
 4. pakiet 5 bezpłatnych przelewów natychmiastowych przez bankowość internetową i mobilną w ciągu miesiąca,
 5. limit na koncie bez odsetek przez 10 dni dla kwoty do 1 000 zł,
 6. zwrot 1% za płatności zbliżeniowe telefonem – BLIK, HCE, Android Pay – w stacjonarnych sklepach handlowych i punktach usługowych, maksymalna kwota zwrotu w danym miesiącu nie może być większy niż 20 zł,
 7. program Mastercard Priceless Specials,
 8. ubezpieczenie w podróży za granicą
 9. pakiet assistance – pomoc w nagłych wypadkach,
 10. pakiet 30 bezpłatnych powiadomień SMS o zdarzeniach na rachunku w danym miesiącu.

Regulamin Korzyści do Konta Jakże Osobistego znajdziesz tutaj.

Konto oszczędnościowe

Osoby zakładające Konto Jakże Osobiste mogą skorzystać z bezpłatnego rachunku oszczędnościowego. Standardowe oprocentowanie rachunku jest zmienne i liczone jest w oparciu o stawkę WIBID1M pomniejszoną o 0,55 p.p.  Wybierając Korzyść Wyższe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym można skorzystać z promocyjnego oprocentowania 3,00% w skali roku. Objęte są nim środki do kwoty 20 000 zł. Powyżej tej kwoty obowiązuje oprocentowanie standardowe.

Konto Mocno Oszczędnościowe

Rachunek oszczędnościowy z promocyjnym oprocentowaniem 2,50% w skali roku dla nowych środków. Oprocentowaniem tym objęte są nowe środki do kwoty 100 000 zł na okres 3 miesięcy.

Nowe środki, stanowią nadwyżkę ponad łączne saldo środków zgromadzonych na kontach oszczędnościowych, kontach oszczędnościowo-rozliczeniowych i lokatach terminowych, prowadzonych w złotych i walutach (po przeliczeniu na złote) z dnia 08 maja 2019 roku. Konto z promocyjnym oprocentowaniem można założyć do 25 czerwca 2019 roku.

Podsumowanie

Nowa oferta Alior Banku – Konto Jakże Osobiste to oferta ciekawa, ale nie wybijająca się na rynku kont osobistych. Plusem jest darmowe prowadzenie konta dla osób do 26 lat. Pozostałe osoby muszą zapewnić wpływ kwoty 1 500 zł, aby uniknąć wysokiej opłaty wynoszącej 10 zł. Najprościej będzie przelewać wymaganą kwotę z własnego rachunku posiadanego w innym banku lub wynagrodzenie.

Karta wydawana jest bezpłatnie, ale w celu uniknięcia opłaty w wysokości 5 zł należy wykonać w danym miesiącu transakcje kartą na kwotę 300 zł. Minusem jest opłata za za wypłatę z bankomatów nie należących do Alior Banku wynosi ona 2,50 zł.

Aby konto było bardziej atrakcyjne trzeba skorzystać z pakietu korzyści. Dwie korzyści są darmowe, każda następna kosztuje 3,50 zł. Pierwszą z korzyści do wykorzystania są darmowe bankomaty w kraju. Osoby posiadające telefony które umożliwiają skorzystanie z technologii HCE, AndroidPay lub usługi BLIK mogą skorzystać ze zwrotu w wysokości 1% za zakupy w sklepach usługowo – handlowych.

Wykorzystanie oferowanych korzyści zależeć będzie w dużej mierze od potrzeb i upodobań właściciela rachunku. Nie mniej patrząc na propozycje Alior Banku można stwierdzić, że nie są one zbyt atrakcyjne. Za przykład może posłużyć oferta podniesienia oprocentowania konta oszczędnościowego do 1,46% w skali roku. Na rynku można znaleźć konta z oprocentowaniem powyżej 2,00% w skali roku.

Nowe Konto Jakże Osobiste jest rachunkiem, którym mogą być zainteresowane osoby przelewające swoje wynagrodzenie na konto i korzystające aktywnie z karty debetowej. Korzystając z możliwości konfiguracji konta nie zapłacą również za wypłatę gotówki z bankomatów w kraju.