Konto Jakże Osobiste z premią 100 zł w Alior Bank

W Alior Bank pojawił się nowy rachunek dla klientów indywidualnych Konto Jakże Osobiste. Jego uzupełnieniem jest Pakiet Korzyści, dzięki któremu posiadacz konta będzie je mógł dostosować do swoich aktualnych potrzeb.

Otwarcie rachunku i jego prowadzenie jest bezwarunkowo darmowe tylko dla osób, które nie ukończyły 26 roku życia. Pozostali klienci będą musieli zapewnić w danym miesiącu wpływ na konto kwoty nie mniejszej niż 1 500 zł, żeby uniknąć miesięcznej opłaty za konto. Brak spełnienia tego warunku spowoduje naliczenie opłaty w wysokości 10 zł. Wpływ wspomnianej kwoty musi pochodzić z innego banku lub z konta firmowego prowadzonego w Alior Bank.

Karta Debit MasterCard wydawana jest bezpłatnie. Za miesięczną obsługę karty nie zapłacą osoby tylko do 18 roku życia. Pozostałe muszą wykonać w danym miesiącu transakcje bezgotówkowe kartą na kwotę minimum 300 zł, aby uniknąć opłaty, która wynosi 5 zł.

Tylko wypłata gotówki z bankomatów własnych jest darmowa, z pozostałych bankomatów w kraju pobierana jest opłata w wysokości 2,50 zł. Za darmo wypłacą gotówkę ze wszystkich bankomatów osoby korzystające z usługi BLIK. Za darmo można również wypłacić gotówkę w trakcie płacenia za zakupy kartą w punktach oznaczonych „Płać kartą i wypłycaj” (posiadacze kart MasterCard) lub Cashback (posiadacze kart Visa).

Konto Jakże Osobiste – najważniejsze opłaty

Oprocentowanie konta

 • konto nie jest oprocentowane.

Prowadzenie rachunku

 • 0 zł – otwarcie rachunku,
 • 0 zł – prowadzenie rachunku, jeżeli właściciel rachunku nie ukończył 26 roku życia,
 • 10 zł – prowadzenie rachunku, opłata nie jest pobierana, jeżeli na rachunek wpłynie w danym miesiącu kwota 1 500 zł z innego banku lub kont firmowego w Alior Banku.

Wpłaty i wypłaty gotówki w oddziale i placówce Banku

 • 0 zł – wpłata gotówki,
 • 0 zł – wypłata gotówki.

Przelewy

 • 0 zł – przelew krajowy za pośrednictwem bankowości internetowej i mobilnej,
 • 5 zł – przelew natychmiastowy za pośrednictwem bankowości internetowej i mobilnej,
 • 15 zł – przelew SORBNET od 1 mln zł wzwyż, poniżej 1 mln opłata wynosi 32 zł,
 • 5 zł – przelew europejski za pośrednictwem bankowości elektronicznej (przelew SEPA),
 • 15 zł – przelew elektroniczny do pozostałych krajów.

Polecenie zapłaty

 • 0 zł – polecenia zapłaty za pośrednictwem bankowości internetowej.

Zlecenie stałe

 • 0 zł – zlecenia stałe za pośrednictwem bankowości internetowej.

Karta debetowa do rachunku Konto Jakże Osobiste

Do rachunku Konto Jakże Osobiste wydawana jest wypukła karta debetowa Debit MasterCard PayPass lub płaska karta Debit MasterCard. Dzięki funkcji PayPass możesz dokonywać płatności zbliżeniowych.  Kartą możesz również płacić za zakupy w Internecie.

Parametry karty debetowej

 • 0 zł – opłata za wydanie karty,
 • 5 zł – opłata miesięczna za użytkowanie karty debetowe, opłaty można uniknąć pod warunkiem dokonania transakcji bezgotówkowych na kwotę minimum 300 zł,
 • 0 zł – wypłata gotówki w bankomatach własnych,
 • 2,50 zł – wypłata gotówki w pozostałych bankomatach w kraju,
 • 0 zł – wypłata gotówki w ramach usługi BLIK w bankomatach w kraju,
 • 0 zł – wypłata gotówki w trakcie płacenia kartą debetową za zakupy,
 • 5 zł – wypłata gotówki w bankomatach za granicą,
 • 0,35% min. 1 zł – wpłata gotówki we wpłatomacie Planet Cash, w pozostałych 0,60% min. 1 zł.

Z tabelą opłat i prowizji rachunku Konto Jakże Osobiste zapoznasz się tutaj.

Przejdź na stronę Alior Bank i otwórz Konto Jakże Osobiste.

Korzyści do Konta Jakże Osobistego

Właściciel Konta Jakże Osobistego ma możliwość dostosowania go do swoich aktualnych potrzeb korzystając z Pakietu Korzyści. Dwie korzyści są darmowe, za każdą kolejną wybraną korzyść opłata wynosi 3,50 zł. Można wybrać dowolną liczbę korzyści i zmieniać je w dowolnym momencie. Wprowadzona zmiana będzie aktywna następnego dnia od godziny 6:00.

Do wyboru są następujące korzyści:

 1. wyższe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym,
 2. bezpłatne wypłaty z bankomatów w Polsce,
 3. bezpłatne wypłaty z bankomatów za granicą,
 4. pakiet 5 bezpłatnych przelewów natychmiastowych przez bankowość internetową i mobilną w ciągu miesiąca,
 5. limit na koncie bez odsetek przez 10 dni dla kwoty do 1 000 zł,
 6. zwrot 1% za płatności zbliżeniowe telefonem – BLIK, HCE, Android Pay – w stacjonarnych sklepach handlowych i punktach usługowych, maksymalna kwota zwrotu w danym miesiącu nie może być większy niż 20 zł,
 7. program Mastercard Priceless Specials,
 8. ubezpieczenie w podróży za granicą
 9. pakiet assistance – pomoc w nagłych wypadkach,
 10. pakiet 30 bezpłatnych powiadomień SMS o zdarzeniach na rachunku w danym miesiącu.

Regulamin Korzyści do Konta Jakże Osobistego znajdziesz tutaj.

100 zł dla nowych klientów za otwarcie Konta

W ramach promocji Konta Jakże Osobistego można zyskać premię w wysokości 100 zł. Wystarczy otworzyć konto i spełnić warunek aktywności. Promocji trwa do 31 grudnia 2018 roku.

Warunkiem udziału w promocji „Zgarnij premię z Kontem Jakże Osobistym Alior Banku – edycja 2″ jest zarejestrowanie się na tej stronie promocji najpóźniej do 31 grudnia 2018 roku. Następnie w ciągu 30 dni od daty złożenia wniosku należy podpisać umowę o konto i kartę debetową.

Następnie w okresie kolejnych 60 dni od zawarcia umowy o konto trzeba spełnić dwa następujące warunki:

 • zapewnić wpływ na konto na łączną kwotą nie mniejszą niż 1 000 zł,
 • wykonać co najmniej 3 płatności kartą debetową lub usługą BLIK w sklepach stacjonarnych lub w internecie.

Premia zostanie wypłacona do 30 kwietnia 2019 roku.

Szczegółowy opis promocji znajdziesz w tym artykule.

Konto oszczędnościowe

Osoby zakładające Konto Jakże Osobiste mogą skorzystać z bezpłatnego rachunku oszczędnościowego. Standardowe oprocentowanie rachunku jest zmienne i liczone jest w oparciu o stawkę WIBID1M pomniejszoną o 0,55 p.p.  Wybierając Korzyść Wyższe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym można skorzystać z promocyjnego oprocentowania 3,00% w skali roku. Obowiązuje ono do 31 grudnia 2018 roku i objęte są nim środki do kwoty 20 000 zł. Powyżej tej kwoty obowiązuje oprocentowanie standardowe.

Nowi klienci Alior Banku mogą założyć rachunek oszczędnościowy z promocyjnym oprocentowaniem 2,00% w skali roku na okres 3 miesięcy. Należy je otworzyć najpóźniej 30 dni po dniu otwarcia kartoteki klienta.

Konto Mocno Oszcędnościowe

Promocyjne oprocentowanie Konta Mocno Oszczędnościowego wynosi 2,70% w skali roku. Na koncie można ulokować tylko nowe środki do kwoty 100 000 zł. Okres obowiązywania promocyjnego oprocentowania wynosi 4 miesiące. Po tym okresie obowiązuje oprocentowanie standardowe WIBID1M – 0,55 p.p.

Dokładny opis promocji znajdziesz w tym artykule.

Podsumowanie

Nowa oferta Alior Banku – Konto Jakże Osobiste to oferta ciekawa, ale nie wybijająca się na rynku kont osobistych. Plusem jest darmowe prowadzenie konta dla osób do 26 lat. Pozostałe osoby muszą zapewnić wpływ kwoty 1 500 zł, aby uniknąć wysokiej opłaty wynoszącej 10 zł. Najprościej będzie przelewać wymaganą kwotę z własnego rachunku posiadanego w innym banku lub wynagrodzenie.

Karta wydawana jest bezpłatnie, ale w celu uniknięcia opłaty w wysokości 5 zł należy wykonać w danym miesiącu transakcje kartą na kwotę 300 zł. Minusem jest opłata za za wypłatę z bankomatów nie należących do Alior Banku wynosi ona 2,50 zł.

Aby konto było bardziej atrakcyjne trzeba skorzystać z pakietu korzyści. Dwie korzyści są darmowe, każda następna kosztuje 3,50 zł. Pierwszą z korzyści do wykorzystania są darmowe bankomaty w kraju. Osoby posiadające telefony które umożliwiają skorzystanie z technologii HCE, AndroidPay lub usługi BLIK mogą skorzystać ze zwrotu w wysokości 1% za zakupy w sklepach usługowo – handlowych.

Wykorzystanie oferowanych korzyści zależeć będzie w dużej mierze od potrzeb i upodobań właściciela rachunku. Nie mniej patrząc na propozycje Alior Banku można stwierdzić, że nie są one zbyt atrakcyjne. Za przykład może posłużyć oferta podniesienia oprocentowania konta oszczędnościowego do 1,46% w skali roku. Na rynku można znaleźć konta z oprocentowaniem powyżej 2,00% w skali roku.

Nowe Konto Jakże Osobiste jest rachunkiem, którym mogą być zainteresowane osoby przelewające swoje wynagrodzenie na konto i korzystające aktywnie z karty debetowej. Korzystając z możliwości konfiguracji konta nie zapłacą również za wypłatę gotówki z bankomatów w kraju.

 

 

6
Dodaj komentarz

6 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o

[…] Opis Konta Wyższej Jakości znajdziesz w tym artykule. […]

[…] Konto zostało wycofane z oferty Banku! W jego miejsce Bank wprowadził Konto Jakże Osobiste, którego opis znajdziesz tutaj. […]

[…] Konto zostało wycofane z oferty Banku! W jego miejsce Bank wprowadził Konto Jakże Osobiste, którego opis znajdziesz tutaj. […]

[…] Szczegółowy opis Konta Jakże Osobistego znajdziesz w tym artykule. […]

[…] Szczegółowy opis Konta Jakże Osobistego znajdziesz w tym artykule. […]

[…] Szczegółowy opis Konta Jakże Osobistego znajdziesz w tym artykule. […]