Dalej 2,70% na Koncie Mocno Oszczędnościowym w Alior Bank

Alior Bank uruchomił V edycję promocji Konta Mocno Oszczędnościowego utrzymując oprocentowanie rachunku na poziomie 2,70% w skali roku. Promocyjnym oprocentowaniem objęte są nowe środki do wysokości 100 000 zł  przez okres 3 miesięcy. Oferta skierowana jest do nowych i obecnych klientów Banku.

Kto skorzysta z oprocentowania 2,70%

Konto Mocno Oszczędnościowe może założyć zarówno nowy jak i obecny klient Banku. Jedynym warunkiem skorzystania z promocyjnego oprocentowania jest wpłacenie na rachunek nowych środków. Każdy klient może może posiadać tylko jedno Konto Mocno Oszczędnościowe.

Nowi klienci mogą otworzyć rachunek składając wniosek za pośrednictwem tej strony internetowej Alior Banku. Obecni klienci mogą skorzystać z bankowości internetowej. Konto Mocno Oszczędnościowe można założyć także w każdej placówce Alior Banku.

Konto z promocyjnym oprocentowaniem można założyć do 24 kwietnia 2019 roku.

Co to są nowe środki?

Nowe środki to wartość łączna wszystkich środków pieniężnych zgromadzonych na kontach osobistych, rachunkach oszczędnościowych i lokatach terminowych prowadzonych w złotych polskich i walutach, stanowiących nadwyżkę nad saldem początkowym z dnia 13 marca 2019 roku. Wartość nowych środków ustalana jest w okresie promocji na koniec każdego dnia.

Oprocentowanie Konta Mocno Oszczędnościowego

Nowe środki do kwoty 100 000 zł są oprocentowane w wysokości 2,70% w skali roku. Oprocentowanie to obowiązuje przez okres 3 miesięcy. Dla środków niestanowiących nowych środków oraz po okresie promocji oprocentowanie jest zmienne i wyliczane w oparciu o wskaźnik WIBID 1M z 10 dnia kalendarzowego danego miesiąca pomniejszony o 0,55 p.p.  Tak wyliczone oprocentowanie obowiązuje od 11 dnia kalendarzowego danego miesiąca. Aktualnie wynosi ono 0,89% w skali roku.

Konto Mocno Oszczędnościowe

Konto Mocno Oszczędnościowe otwierane i prowadzone jest bezpłatnie. Pierwszy przelew internetowy do innego banku jest bezpłatny, każdy kolejny kosztuje 10 zł. Przelewy internetowe na rachunki prowadzone przez Alior Bank są bezpłatne. Raz w miesiącu można wypłacić gotówkę w oddziale Banku za darmo. Każda kolejna wypłata kosztuje 10 zł.

Podstawowe parametry Konta Mocno Oszczędnościowego

  • 2,70% – oprocentowanie promocyjne dla nowych środków do kwoty 100 000 zł przez 3  miesiące,
  • WIBID 1M – 0,55% – oprocentowanie standardowe (aktualnie 0,89%),
  • promocyjne oprocentowanie jest stałe, natomiast oprocentowanie standardowe zmienne,
  • 0 zł – otwarcie i prowadzenie rachunku,
  • 0 zł – pierwszy przelew internetowy do innego banku, każdy następny 10 zł,
  • 0 zł – pierwsza wypłata gotówki w oddziale Alior Banku, każda kolejna 10 zł,
  • kapitalizacja odsetek – na koniec miesiąca kalendarzowego.

Czy warto skorzystać?

Konto Mocno Oszczędnościowe to obecnie jeden z lepszych rachunków oszczędnościowych. Promocyjne oprocentowanie 2,70% w skali roku jest jednym z najwyższych (sprawdź ten ranking kont oszczędnościowych). Niewątpliwie zaletą rachunku jest brak konieczności zakładania rachunku oszczędnościowo – rozliczeniowego (ROR), wysoka kwota jaką można zdeponować z promocyjnym oprocentowaniem oraz 3 miesięczny okres obowiązywania promocyjnego oprocentowania. Kolejnym plusem jest możliwość wykonywania darmowych przelewów internetowych na konto osobiste w Alior Banku. W przypadku rachunków oszczędnościowych innych banków można wykonać tylko jeden darmowy przelew w miesiącu.

 

 

Przydatne dokumenty: