400 zł za Konto Optymalne płaci BGŻ BNP Paribas

Nowe Konto Optymalne wprowadzone przez BGŻ BNP Paribas jest rachunkiem darmowym oferującym jego właścicielom możliwość zarobienia 300 zł za aktywne korzystanie z transakcji mobilnych.

Nowy rachunek wprowadzony w dniu 22 maja 2017 roku zastąpił dotychczasowe Konto Praktyczne oraz iKonto otwierane za pośrednictwem bankowości elektronicznej. W przeciwieństwie do Konta Praktycznego jest kontem bezwarunkowo darmowym. Za jego prowadzenie i za obsługę karty debetowej nic nie zapłacisz.

Niestety nowe konto umożliwia darmową wypłatę gotówki tylko z bankomatów własnych i Planet Cash. Za wypłatę z pozostałych bankomatów w kraju zapłacisz aż 5 zł.

Konto Optymalne – podstawowe opłaty

Oprocentowanie konta

 • 0% – oprocentowanie konta.

Prowadzenie konta

 • 0 zł – otwarcie i prowadzenie konta,

Wypłata i wpłata gotówki w oddziale

 • 10 zł – wypłata gotówki, opłata nie jest pobierana jeśli bankomat jest niedostępny w oddziale,
 • 0 zł – wpłata gotówki we wpłatomacie Banku,
 • 10 zł – wpłata gotówki,

Przelewy

 • 0 zł – przelew internetowy za pośrednictwem Internetu i Bankofonu,
 • 6 zł – przelew w oddziale Banku i za pośrednictwem Bankowego Centrum Telefonicznego,
 • 5 zł – przelew natychmiastowy Ekspres Elixir,
 • 15 zł – przelew kwoty równej lub wyższej niż 1 mln zł w systemie SORBNET,
 • 10 zł – przelew europejski SEPA,
 • 0,2% min. 30 zł max 200 zł – przelew internetowy do pozostałych krajów.

Zlecenie stałe

 • 0 zł – zlecenie stałe.

Polecenie zapłaty

 • 0 zł – polecenia zapłaty.

Karta debetowa do rachunku Konto Optymalne

Do rachunku wydawana jest karta MasterCard Debit. Kartą można płacić w sklepach tradycyjnych oraz w sklepach Internetowych.

BGŻ BNP Paribas - Karta debetowa MasterCard Debit do rachunku Konto Optymalne
Źródło: BGŻ BNP Paribas
 • 0 zł – wydanie karty debetowej,
 • 0 zł – miesięczna opłata za użytkowanie karty debetowej,
 • 0 zł – wypłata gotówki z bankomatów własnych i Planet Cash,
 • 5 zł – wypłata gotówki z pozostałych bankomatów w kraju,
 • 10 zł – wypłata gotówki z bankomatów za granicą.

Taryfę opłat i prowizji znajdziesz tutaj.

400 zł w promocji „Stylowe konto”

W promocji „Stylowe konto” banku BGŻ BNP Paribas i Ad Astry za założenie Konta Optymalnego i zapewnienie wpływu na konto kwoty minimum 1 000 zł oraz wykonanie transakcji bezgotówkowych kartą wydaną do konta na łączną kwotę nie mniejszą niż 300 zł otrzymasz bon o wartości 100 zł do sklepów stacjonarnych i internetowych H&M.

Druga nagroda zostanie wypłacona przez BGŻ BNP Paribas. Otwierając konto przystąpisz do promocji Konta Optymalnego „Mobilne premia” prowadzonej przez Bank. Wystarczy że aktywnie będziesz korzystał z aplikacji mobilnej Android Pay, GOmobile lub MasterPass. Za jedną transakcję otrzymasz 1 zł, w miesiącu maksymalnie 25 zł, a w roku 300 zł.

Dokładny opis promocji znajdziesz w tym artykule.

400 zł w promocji „W drogę z kontem”

W promocji „W drogę z kontem” banku BGŻ BNP Paribas i Ad Astry za założenie Konta Optymalnego i wykonanie 5 transakcji bezgotówkowych na stacjach benzynowych o dowolnej wartości otrzymasz nagrodę pieniężną w wysokości 100 zł. Kolejne 300 zł otrzymasz biorąc udział w promocji „Mobilna premia”. Wystarczy aktywnie korzystać z aplikacji mobilnej Android Pay, GOmobile lub MasterPass. Za jedną transakcję otrzymasz 1 zł, w miesiącu maksymalnie 25 zł, a w roku 300 zł.

Dokładny opis promocji znajdziesz w tym artykule.

300 zł w promocji „Mobilna Premia”

Promocja „Mobilna Premia” jest chyba jedną z najprostszych i nie stawiającą żadnych wymagań. Wystarczy wykonać dowolną płatność za pośrednictwem jednej z następujących aplikacji mobilnych:

 • Android Pay – aplikacja umożliwiająca płatności zbliżeniowe telefonem z systemem operacyjnym Android,
 • MasterPass – usługa typu „portfel elektroniczny” umożliwiająca płatności w Internecie,
 • GOmobile – aplikacja instalowana na urządzeniach mobilnych z oprogramowaniem Android lub iOS za pośrednictwem której możesz robić przelewy (nie obejmuje BLIK i zakładanie lokat).

Wykonując w danym miesiącu wiele przelewów na ten sam rachunek aplikacją GOmobile premię otrzymasz tylko za pierwszy przelew.

Za każdą transakcję otrzymasz premię w wysokości 1 zł. W ciągu miesiąca możesz otrzymać maksymalnie 25 zł. Ponieważ premia będzie wypłacana przez okres 12 miesięcy w sumie możesz zarobić 300 zł. Premię za dany miesiąc otrzymasz do 8 dnia kolejnego miesiąca.

W promocji „Mobilna premia” możesz wziąć udział, jeśli w okresie 36 miesięcy przed jej rozpoczęciem nie byłeś posiadaczem lub współposiadaczem konta osobistego w BGŻ BNP Paribas – dotyczy również BGŻ i BNP Paribas przed połączeniem.

Nie musisz brać udziału w jednej z powyższych promocji, aby uczestniczyć tylko w promocji „Mobilna premia”. Wniosek o konto możesz złożyć na tej stronie BGŻ BNP Paribas.

Regulamin promocji znajdziesz tutaj.

Podsumowanie

Konto Optymalne jest rachunkiem bardzo atrakcyjnym. Podstawowymi jego zaletami jest brak opłat za prowadzenie konta i za obsługę karty debetowej. Minusem konta jest ograniczenie darmowych wypłat gotówki tylko do bankomatów Planet Cash. Opłata w pozostałych bankomatach wynosi 5 zł.

Do plusów konta należy zaliczyć możliwość otrzymania zwrotu za zakupy towarów i usług. W skali roku można zarobić 300 zł. Dlatego też osoby zainteresowane moneyback’iem i poszukujące darmowego konta osobistego powinny wziąć pod uwagę konto BGŻ BNP Paribas.

Otwórz darmowe Konto Optymalne i skorzystaj z jednej z dostępnych promocji. Linki do stron promocji znajdziesz poniżej:

400 zł w promocji „Stylowe konto”

400 zł w promocji „W drogę z kontem”

300 zł w promocji „Mobilna Premia”