Konto Osobiste w Orange Finanse

Konto Osobiste Orange Finanse funkcjonuje na rynku dopiero od 2014 roku. Mimo tego należy je zaliczyć do jednych z ciekawszych ofert. Konto odznacza się prostotą, minimalnymi kosztami jego obsługi i dużą funkcjonalnością.

Orange Finanse to wspólne przedsięwzięcie operatora telekomunikacyjnego Orange Polska i jednego z największych banków działających w Polsce mBanku. Pełna nazwa brzmi – Orange Finanse produkty bankowe dostarcza mBank.

Oferta Orange Finanse skierowana jest do klientów indywidualnych i do małych firm. Obejmuje ona konta, konta oszczędnościowe, lokaty, karty kredytowe i kredyty gotówkowe.

Konto osobiste Orange Finanse to praktycznie darmowy rachunek. Za jego otwarcie i prowadzenie nie pobierana jest opłata. Darmowa jest także karta płatnicza wydawana do konta. Opłata za korzystanie z bankomatów na terenie kraju wynosi 5 zł, ale można jej uniknąć, jeśli w danym miesiącu wykonamy co najmniej pięć płatności kartą debetową.

Konto Osobiste Orange Finanse

Poniżej przedstawione zostały najważniejsze opłaty:

 • rachunek nie jest oprocentowany,
 • 0 zł – otwarcie i prowadzenie rachunku,
 • 0 zł – przelew własny,
 • 0 zł – przelew internetowy ELIXIR,
 • 0 zł – przelew na numer telefonu i profil facebookowy,
 • 5 zł – przelew ekspresowy,
 • 5 zł – przelew SEPA,
 • 35 zł – przelew SORBNET,
 • 20 zł – przelew walutowy zewnętrzny – przelew SWIFT,
 • 5 zł – abonament na pakiet 30 powiadomień SMS,
 • 0,35 zł – opłata za SMS poza abonamentem.

Karta debetowa

Do Konta osobistego wydawana jest karta zbliżeniowa MasterCard PayPass. Karta umożliwia wykonywanie płatności zbliżeniowych do kwoty 50 zł. Parametry karty są następujące:

Orange Finanse - karta debetowa
Źródło: Orange Finanse
 • 0 zł – za wydanie i wznowienie karty,
 • 0 zł – miesięczna opłata za korzystanie z karty,
 • 0 zł – transakcje bezgotówkowe,
 • 0 zł – miesięczna opłata za korzystanie z bankomatów na terenie kraju w ramach promocji Dobry Start. Standardowa opłata wynosi 5 zł, można jej uniknąć wykonując co najmniej 5 transakcji bezgotówkowych,
 • 0 zł – wypłata gotówki w kasie sklepu dzięki usłudze CashBack,
 • 10 zł – wypłata gotówki z bankomatów za granicą.

Taryfę opłat i prowizji znajdziesz na tej stronie.

Wniosek o konto złożysz tutaj.

Promocje Orange Finanse

Aktualnie prowadzone są dwie promocje „Dobry Start, wiosna/lato 2017 ” i „Super Bank dla klientów Orange, wiosna/lato 2017”. Udział w nich mogą wziąć osoby, które nie posiadały w banku żadnego rachunku osobistego od dnia 2 października 2014 roku. Dodatkowo osoby te muszą posiadać aktywną mobilną usługę abonamentową Orange lub korzystać z usług przedpłaconych będących w ofercie Orange na kartę. Z oferty wyłączeni są klienci nju.mobile.

Promocja „Dobry Start, jesień 2017 ”

Warunkiem udziału w promocji jest złożenie wniosku o otwarcie konta osobistego wraz z kartą debetową do dnia 1 lutego 2017 roku. Składając wniosek należy pamiętać o wyrażeniu wymaganych zgód na przetwarzanie danych osobowych dla celów promocji i w celach marketingowych.

Osoby, które zawrą umowę o konto osobiste Orange Finanse otrzymają preferencyjne warunki jego prowadzenia oraz na promocyjne oprocentowanie konta oszczędnościowego w wysokości 3,50% w skali roku.

Gwarancja niezmienności opłat przez okres 24 miesiące

Gwarancją niezmienności opłat objęte są następujące usługi:

 • 0 zł – otwarcie i prowadzenie konta osobistego,
 • 0 zł – wydanie i obsługa karty debetowej wydanej do konta osobistego,
 • 0 zł – wypłata gotówki z bankomatów w kraju,
 • 0 zł – przelewy internetowe.

Po okresie promocji opłaty będą pobierane zgodnie z obowiązującą tabelą opłat i prowizji.

3,60% na Koncie Oszczędnościowym

Oprocentowanie konta oszczędnościowego wynosić będzie 3,60% w skali roku przez okres 6 miesięcy dla środków do 10 000 zł. Warunkiem jego przyznania jest wykonywanie płatności bezgotówkowych kartą debetową na kwotę nie mniejszą niż 300 zł . Płatności te należy wykonywać w każdym miesiącu przez okres 6 miesięcy.

Regulamin promocji znajdziesz tutaj.

Promocja „Super Bank dla klientów Orange, wiosna/lato 2017

Warunkiem udziału w promocji jest złożenie wniosku o otwarcie konta osobistego wraz z kartą debetową do dnia 1 lutego 2017 roku. Składając wniosek należy pamiętać o wyrażeniu wymaganych zgód na przetwarzanie danych osobowych dla celów promocji i w celach marketingowych.

Wszystkie osoby, które spełnią wszystkie powyższe warunki otrzymają zwrot w danym miesiącu w wysokości 10 zł. Będzie on naliczany przez okres 12 miesięcy od momentu otwarcia konta. Łącznie można zarobić 120 zł. Warunkiem jego uzyskania jest dokonywanie każdego miesiąca płatności bezgotówkowych w sklepach usługowo handlowych kartą debetową na kwotę nie mniejszą niż 300 zł. Osobom, które otrzymają zwrot w każdym z 12 miesięcy, Bank przyzna dodatkowy bonus w wysokości 30 zł.

Przekazanie zwrotu nastąpi maksymalnie do piętnastego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym spełnione zostały warunki do jego otrzymania. Mobilny Klien Orange otrzyma go na swoje nowo otwarte konto osobiste, natomiast Klient Orange na kartę – jako doładowanie na Konto Abonenckie.

Zwrot nie podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym dla osób fizycznych.

Regulamin promocji tutaj.

Usługi dodatkowe

Właściciel konta osobistego Orange Finanse może korzystać z następujących dodatkowych usług i produktów:

 • MasterCard Naklejka do konta może zostać wydana naklejka MasterCard. Opłata za wydanie naklejki wynosi 10 zł. Miesięczna opłata za korzystanie z naklejki nie jest pobierana.
 • MasterCard NFC to karta debetowa, z której mogą korzystać wszystkie osoby, które posiadają telefon wykorzystujący technologię NFC. Bank nie pobiera żadnych opłat za wydanie i użytkowanie karty.
 • Strefa Korzyści – w ramach tej usługi właściciel konta otrzymuje indywidualnie dopasowane oferty promocyjne od wybranych partnerów banku. Za zakupiony produkt przyznawany jest bonus w postaci zwrotu części kwoty za zakupiony towar (moneyback). W ciągu roku można otrzymać zwrot do wysokości 760 zł.

Podsumowanie

Konto osobiste Orange Finanse jest rachunkiem, który powinien zadowolić każdego klienta poszukującego taniego konta. Zaletą tego rachunku jest bezwarunkowo darmowe konto z darmowymi wypłatami gotówki z bankomatów w kraju. Standardowo bank pobiera miesięczną opłatę za obsługę karty debetowej, ale można jej uniknąć w łatwy sposób wykonując każdego miesiąca 5 transakcji bezgotówkowych. Nowi klienci opłaty tej nie będą ponosić przez okres 24 miesięcy od momentu otwarcia rachunku.

Orange Finanse proponuje swoim klientem Strefę Korzyści w ramach której można otrzymać zwrot za wykonane zakupy u partnerów programu. Działanie Strefy Korzyści jest analogiczne do działania mOkazji mBanku.

Klienci Orange mają obecnie możliwość otwarcia zupełnie darmowego konta osobistego. Bank gwarantuje niezmienność opłata za konto, kartę i wypłaty gotówki z bankomatów w kraj przez okres 2 lat. Dodatkowo mogą otrzymać zwrot w wysokości 150 zł za płatności kartą debetową.

 

 

Dodaj komentarz

1 Komentarz do "Konto Osobiste w Orange Finanse"

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany

[…] Więcej informacji o Koncie Osobistym znajdziesz w tej analizie. […]