Konto Proste Zasady w Getin Bank

Konto Proste Zasady jest obecnie podstawowym rachunkiem oszczędnościowo – rozliczeniowym w Getin Bank. Zgodnie z jego nazwą zostały zlikwidowane liczne opłaty, przez co rachunek stał się bardziej przejrzysty. Stanowi on obecnie bardzo atrakcyjną propozycję dla osób poszukujących taniego rachunku bankowego.

Konto Proste Zasady to rachunek oszczędnościowo – rozliczeniowy otwierany bezpłatnie. Za jego obsługę trzeba zapłacić 8 zł, ale wykonując jedną płatność kartą debetową lub Blikiem opłaty tej można uniknąć. W przypadku osób w wieku od 18 do 26 lat obsługa konta jest bezwarunkowo darmowa.

Karta debetowa do konta wydawana jest bezpłatnie. Bank nie pobiera miesięcznej opłaty za jej obsługę. Darmowe są wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w kraju. Bezpłatne są również przelewy internetowe i mobilne oraz zlecenie stałe i polecenie zapłaty.

Poniżej zostały przedstawione najważniejsze opłaty Konta Proste Zasady oraz dodatkowe korzyści i produkty związane z rachunkiem.

Konto Proste Zasady – podstawowe opłaty

Oprocentowanie rachunku

 • konto nie jest oprocentowane.

Otwarcie i prowadzenie rachunku

 • 0 zł – otwarcie rachunku,
 • 0 zł – prowadzenie rachunku pod warunkiem wykonania jednej płatności kartą lub BLIKiem, jeśli warunek nie zostanie spełniony opłata wynosi 8 zł. Dla osób od 18 do 26 lat prowadzenie rachunku jest bezwarunkowo darmowe.

Przelewy

 • 0 zł – przelew krajowy wykonany za pośrednictwem bankowości internetowej i mobilnej,
 • 5 złprzelew natychmiastowy Express Eilxir,
 • 5,99 zł – przelew SORBNET kwoty od 1 mln zł wzwyż, poniżej opłata wynosi 20 zł,
 • 10 zł – przelew europejski SEPA,
 • 0,20% min. 30 zł max.250 zł – przelew do pozostałych krajów.

Zlecenie stałe

 • 0 zł – uruchomienie, realizacja i odwołanie zlecenia stałego.

Polecenie zapłaty

 • 0 zł – uruchomienie, realizacja i odwołanie polecenia zapłaty.

Karty płatnicze do Konta Proste Zasady

Getin Bank - Konto Proste Zasady - karta debetowa do konta
Źródło: Getin Bank

Getin Bank proponuje do wyboru jedną z następujących kart debetowych: MasterCard Debit lub Visa Debit. Kartą można płacić za zakupy w tradycyjnych sklepach i w Internecie.

Parametry kart

 • 0 zł – za wydanie i wznowienie karty,
 • 0 zł – miesięczna opłata za obsługę karty,
 • 0 zł – wypłata gotówki z bankomatów na terenie kraju,
 • 4,50% min. 10 zł – wypłata gotówki z bankomatów za granicą,
 • 0,60% min. 1 zł – wpłata gotówki we wpłatomacie poza placówką banku.

Tabelę opłat i prowizji kart debetowych znajdziesz tutaj.

Program poleceń „Polecam Proste Zasady”

Będąc posiadaczem Konta Proste Zasady można zyskać nawet 500 zł polecając go innym osobom. Za skuteczne polecenie rachunku jednej osobie Getin Bank wypłaci premię w wysokości 100 zł. Chcąc polecać konto osobiste należy do 30 października 2019 roku przystąpić do programu „Polecam Proste Zasady”, a następnie wygenerować kod polecający. Do programu można przystąpić w bankowości internetowej lub mobilnej, a także w placówce banku lub korzystając z infolinii.

Osoba, która otworzy Konto Proste Zasady korzystając z otrzymanego kodu polecającego, otrzyma premię 50 zł. Poza zwarciem umowy o konto będzie ona musiał w trzech kolejnych miesiącach zapewnić wpływ na konto kwoty nie mniejszej niż 1 000 zł.

Szczegółowy opis programu znajdziesz w tym artykule.

3,50% dla nowych klientów

Nowi klienci, którzy nie posiadali konta osobistego w Getin Banku od 11 maja 2017 roku do 31 maja 2019 roku, mogą założyć konto oszczędnościowe z promocyjnym oprocentowaniem 3,50% w skali roku dla środków do 10 000 zł. Oprocentowanie to obowiązuje przez okres 12 miesięcy od założenia konta.

Warunkiem uzyskania wysokiego oprocentowania jest otwarcie Konta Proste Zasady, wyrażenie zgód na otrzymywanie informacji marketingowych i w okresie obowiązywania promocji (12 miesięcy), w każdym miesiącu kalendarzowym, zapewnić wpływ wynagrodzenia na nowo otwarte konto w kwocie nie mniejszej niż 1 000 zł.

Promocja obowiązuje do 31 sierpnia 2019 roku.

2,80% na nowe środki

Właściciele Konta Proste Zasady mogą skorzystać z promocji „Na nowe środki”, w której oprocentowanie konta oszczędnościowego dla nowych środków do kwoty 200 000 zł wynosi 2,80% w skali roku. Nadwyżka powyżej 200 000 zł do 400 000 zł oprocentowana jest na poziomie 2,00% w skali roku. Oprocentowanie to obowiązuje przez okres 4 miesięcy.

Promocja trwać będzie do 22 września 2019 roku.

Pakiet Niezawodny

Pakiet Niezawodny oferuje usługi ubezpieczeniowe w zakresie medycznym i domowego assistance. Pakiet medyczny zapewni pomoc medyczną w postaci wizyty lekarza, pielęgniarki, transport medyczny, dostawę leków i sprzętu medycznego. Pakiet Assistance domowy zapewni pomoc specjalistów AGD/RTV/IT w naprawie uszkodzonego sprzętu, a także zwróci koszty skradzionego urządzenia mobilnego w przypadku kradzieży z włamaniem.

Miesięczna opłata za pakiet wynosi 6 zł. Przez pierwszych 6 miesięcy opłata nie jest pobierana.

Kartę produktu znajdziesz tutaj.

Pakiet Ochrona Karty

Kolejnym ubezpieczeniem oferowanym posiadaczom Konta Proste Zasady jest Pakiet Ochrona Karty. Ubezpieczenie chroni przed nieuprawnionym użyciem karty, kradzieżą wypłaconej z bankomatu gotówki, kradzieżą rzeczy osobistych czy kradzieżą lub zniszczeniem zakupów opłaconych kartą. Oferuje również  ubezpieczenie OC w życiu prywatnym. Miesięczna opłata za pakiet wynosi 3 zł.

Wszystkie informacje o Pakiecie znajdziesz tutaj.

Podsumowanie

Konto Proste Zasady nie oferuje zbyt wielu usług w porównaniu z kontami osobistymi największych banków. Nie mniej jego dużą zaletą są niskie koszty jego prowadzenia. Wystarczy wykonać jedną płatność kartą debetową na dowolną kwotę, żeby konto było całkowicie darmowe. Jego posiadacz nie zapłaci za prowadzenie rachunku, za obsługę karty debetowej oraz za wypłatę gotówki z bankomatów w całym kraju.  W przypadku osób w wieku od 18 do 26 lat konto jest darmowe beż żadnych dodatkowych warunków.

Dużym plusem Konta Proste Zasady jest możliwość lokowania wolnych środków na koncie oszczędnościowym z bardzo atrakcyjnym oprocentowaniem. Nowi klienci mogą skorzystać z promocyjnego oprocentowania 3,50 % w skali roku dla środków do 10 000 zł obowiązującego przez okres 12 miesięcy. Dla obecnych klientów przygotował ofertę na nowe środki, w której promocyjne promocyjne oprocentowanie środków do 200 000 zł wynosi 3,00% w skali roku, natomiast dla nadwyżki powyżej 200 000 zł do 400 000 zł – 2,00% w skali roku. Promocyjne oprocentowanie obowiązuje przez okres 4 miesięcy.

To jeszcze nie wszystko. Każdy klient może dodatkowo zarobić biorąc udział w programie poleceń. Za każde skutecznie polecenie Konta Proste Zasady można otrzymać 100 zł, a jeśli poleci się je 5 osobom aż 500 zł.