Nowe Konto Proste Zasady w Getin Bank

Całkowicie darmowy nowy rachunek Konto Proste Zasady w Getin Banku. Wystarczy wykonać jedną płatność na dowolną kwotę kartą debetową lub Blikiem .

W dniu 2 października 2017 roku Getin Bank wprowadził do swojej oferty nowy rachunek Konto Proste Zasady, które obejmuje również młodzież w wieku od 18 do 26 lat. Jednocześnie z oferty zostały wycofane Konto Getin UP i konto młodzieżowe Getin UP Free. Oba rachunki są w dalszym ciągu obsługiwane.

Konto Proste Zasady to rachunek oszczędnościowo – rozliczeniowy otwierany bezpłatnie. Za jego obsługę trzeba zapłacić 8 zł, ale wykonując jedną płatność kartą debetową lub Blikiem opłaty tej można unikinąć. W przypadku osób w wieku od 18 do 26 lat obsługa konta jest bezwarunkowo darmowa.

Karta debetowa do konta wydawana jest bezpłatnie. Bank nie pobiera miesięcznej opłaty za obsługę karty. Darmowe są wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w kraju. Bezpłatne są również przelewy internetowe i mobilne oraz zlecenie stałe i polecenie zapłaty.

Konto Proste Zasady – podstawowe opłaty

Oprocentowanie rachunku

 • konto nie jest oprocentowane.

Otwarcie i prowadzenie rachunku

 • 0 zł – otwarcie rachunku,
 • 0 zł – prowadzenie rachunku pod warunkiem wykonania jednej płatności kartą lub BLIKiem, jeśli warunek nie zostanie spełniony opłata wynosi 8 zł. Dla osób od 18 do 26 lat prowadzenie rachunku jest bezwarunkowo darmowe.

Przelewy

 • 0 zł – przelew krajowy wykonany za pośrednictwem bankowości internetowej i mobilnej,
 • 5,99 zł – przelew SORBNET kwoty od 1 mln zł wzwyż, poniżej opłata wynosi 20 zł,
 • 10 zł – przelew europejski SEPA,
 • 0,20% min. 30 zł max.250 zł – przelew do pozostałych krajów.

Zlecenie stałe

 • 0 zł – uruchomienie, realizacja i odwołanie zlecenia stałego.

Polecenie zapłaty

 • 0 zł – uruchomienie, realizacja i odwołanie polecenia zapłaty.

Karta płatnicza do Konta Proste Zasady

Podstawową  kartą debetową jest karta MasterCard Debit PayPass. Kartą można płacić za zakupy w tradycyjnych sklepach i w Internecie.

Getin Bank - MasterCard Debit PayPass
Źródło: Getin Bank

Parametry karty MasterCard Debit

 • 0 zł – za wydanie i wznowienie karty,
 • 0 zł – miesięczna opłata za obsługę karty,
 • 0 zł – wypłata gotówki z bankomatów na terenie kraju,
 • 4,50% min. 10 zł – wypłata gotówki z bankomatów za granicą,
 • 0,60% min. 1 zł – wpłata gotówki we wpłatomacie poza placówką banku.

Tabelę opłat i prowizji kart debetowych znajdziesz tutaj.

2,50% na koncie oszczędnościowym

Właściciele Konta Proste Zasady mogą skorzystać z konta oszczędnościowego, którego aktualne promocyjne oprocentowanie wynosi 2,50% w skali roku. Oprocentowanie dotyczy kwoty do 200 000 zł i obejmuje okres 4 miesięcy. Oferta ważna jest do 3 kwietnia 2018 roku.

Wniosek o rachunek możesz złożyć na tej stronie Getin Banku.

Pakiet Niezawodny

Pakiet Niezawodny oferuje usługi ubezpieczeniowe w zakresie medycznym i domowego assistance. Pakiet medyczny zapewni pomoc medyczną w postaci wizyty lekarza, pielęgniarki, transport medyczny, dostawę leków i sprzętu medycznego. Pakiet Assistance domowy zapewni pomoc specjalistów AGD/RTV/IT w naprawie uszkodzonego sprzętu, a także zwróci koszty skradzionego urządzenia mobilnego w przypadku kradzieży z włamaniem.

Miesięczna opłata za pakiet wynosi 6 zł. Przez pierwszych 6 miesięcy opłata nie jest pobierana.

Kartę produktu znajdziesz tutaj.

Pakiet ochrona karty

Kolejnym ubezpieczeniem oferowanym posiadaczom Konta Proste Zasady jest Pakiet ochrona karty. Ubezpieczenie chroni przed nieuprawnionym użyciem karty, kradzieżą wypłaconej z bankomatu gotówki, kradzieżą rzeczy osobistych czy kradzieżą lub zniszczeniem zakupów opłaconych kartą. Oferuje również  ubezpieczenie OC w życiu prywatnym. Miesięczna opłata za pakiet wynosi 4 zł.

Kartę produktu znajdziesz tutaj.

Podsumowanie

Konto Proste Zasady nie oferuje zbyt wielu usług w porównaniu z kontami osobistymi największych banków. Nie mniej jego dużą zaletą są niskie koszty jego prowadzenia. Wystarczy wykonać jedną płatność kartą debetową na dowolną kwotę, żeby konto było całkowicie darmowe. Jego posiadacz nie zapłaci za prowadzenie rachunku, za obsługę karty debetowej oraz za wypłatę gotówki z bankomatów w całym kraju.  W przypadku osób w wieku od 18 do 26 lat konto jest darmowe beż żadnych dodatkowych warunków.

 

 

Dodaj komentarz

5 komentarzy do "Nowe Konto Proste Zasady w Getin Bank"

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o

[…] Szczegółowy opis konta znajdziesz w artykule Nowe Konto Proste Zasady w Getin Bank. […]

[…] W dniu 2 października 2017 roku Getin Bank wycofał z oferty Konto Getin UP. Konto pozostaje w dalszym ciągu w obsłudze! W miejsce wycofanego rachunku zostało wprowadzone Konto Proste Zasady. Opis konta znajdziesz w tym artykule. […]

[…] Szczegółowy opis Konta Proste Zasady znajdziesz w tym artykule. […]

[…] Szczegółowy opis konta znajdziesz w artykule Nowe Konto Proste Zasady w Getin Bank. […]

[…] W dniu 2 października 2017 roku Getin Bank wycofał z oferty Konto Getin UP Free. Konto pozostaje w dalszym ciągu w obsłudze! W miejsce wycofanego rachunku zostało wprowadzone Konto Proste Zasady. Opis konta znajdziesz w tym artykule. […]