Konto PROSTOoszczędzające w Credit Agricole

Konto PROSTOoszczędzające oferowane przez Credit Agricole jest kontem tanim, które może spełnić wymagania każdego użytkownika. Osoby aktywnie korzystające z konta nie będą ponosić opłat za wiele podstawowych usług. 

Z dniem 10 kwietnia 2018 roku Konto PROSTOoszczędzające i Konto PROSTOoszczędzające PLUS zostały wycofane z oferty Credit Agricole. W ich miejsce zostało wprowadzone Konto dla Ciebie, którego opis znajdziesz w tym artykule.

Konto PROSTOoszczędzające skierowane jest do klientów, którzy cenią sobie prostotę i pewność obsługi konta. Bank pobiera miesięczną opłatę za obsługę konta i karty debetowej, ale nie wymaga przelewania wynagrodzenia lub dokonywania transakcji bezgotówkowych. Korzystanie z konta za pośrednictwem Internetu i podstawowe operacje za jego pośrednictwem nie są obarczone prowizjami. Konto oferuje również wiele dodatkowych produktów i usług. Osoby, które przeniosą konto z innego banku, otrzymają dodatkowo 200 zł.

Poniżej zostaną przedstawione najważniejsze parametry rachunku Konto PROSTOoszczędzające oraz różnica pomiędzy kontem standardowym i Kontem PROSTOoszczędzającym PLUS.

Konto PROSTOoszczędzające – podstawowe opłaty

Oprocentowanie

 • rachunek nie jest oprocentowany.

Prowadzenie konta

 • 4,90 zł – miesięczna opłata za prowadzenie rachunku.

Wypłata i wpłata gotówki w Oddziale Banku

 • 0 zł – wypłata gotówki,
 • 0 zł – wpłata gotówki,

Przelewy

 • 0 zł – krajowy przelew internetowy lub w automatycznym serwisie telefonicznym,
 • 5,90 zł – przelew w Serwisie telefonicznym CA24,
 • 8,90 zł – przelew w placówce Banku,
 • 2 zł – przelew internetowy SORBNET dla kwot równych lub wyższych niż 1 000 000 zł, poniżej tej kwoty opłata wynosi 20 zł,
 • 5 zł – przelew europejski SEPA,
 • 0,25% min. 40 zł max. 250 zł – przelew zagraniczny do pozostałych krajów SWIFT.

Zlecenie stałe

 • 0 zł – utworzenie, modyfikacja, odwołanie i realizacja zlecenia stałego.

Polecenie zapłaty

 • 0 zł – utworzenie, modyfikacja, odwołanie i realizacja polecenia zapłaty.

Karta debetowa do Konta PROSTOoszczędzającego

Bank oferuje do konta Konto PROSTOoszczędzające kartę Visa Debit PayWave. Karta umożliwia dokonywanie płatności w Internecie oraz płatności zbliżeniowych.

Konto PROSTOoszczędzające w Credit Agricole
Źródło: Credit Agricole

Parametry karty debetowej Visa Electron PayWave

 • 0 zł – wydanie karty debetowej Visa Debit,
 • 3,90 zł – miesięczna opłata za użytkowanie karty debetowej,
 • 0 zł – wypłata gotówki z bankomatów Banku,
 • 5 zł – wypłata gotówki z pozostałych bankomatów w kraju,
 • 5 zł – wypłata gotówki z bankomatów za granicą,
 • 0 zł – wypłata gotówki w ramach usługi cash back.

Konto PROSTOoszczędzające PLUS

Osobom z dochodami wyższymi niż 1 500 zł Credit Agricole proponuje Konto PROSTOoszczędzające PLUS. Podstawowa różnica w porównaniu do Konta PROSTOoszczędzającego jest w opłacie za prowadzenie konta, za użytkowanie karty debetowej oraz za wypłatę gotówki z bankomatów w kraju. Do Konta PROSTOoszczędzającego PLUS Bank proponuje kartę MasterCard Debit Standart z technologią PayPass.

Karta MasterCard Debit Standard
Źródło: Credit Agricole

Parametry  Konta PROSTOoszczędzającego PLUS

 • 9,90 zł – miesięczna opłata za prowadzenie rachunku  – opłata nie jest pobierana, jeżeli w miesiącu poprzedzającym opłatę, zostanie dokonany wpływ na konto w kwocie  nie mniejszej niż 1 500 zł,
 • 7,90 zł – miesięczna opłata za użytkowanie karty debetowej – opłata nie jest pobierana, jeżeli w w miesiącu poprzedzającym jej pobranie zostaną wykonane transakcje bezgotówkowe na kwotę wyższą niż 500 zł,
 • 0 zł – wypłata gotówki ze wszystkich krajowych bankomatów.

Taryfę opłat i prowizji konta Konto PROSTOoszczędzające znajdziesz tutaj.

200 zł za przeniesienia konta do Credit Agricole

Warunkiem udziału w promocji i zgarnięcia premii w wysokości 200 zł jest spełnienie w terminie do 31 marca 2018 roku następujących wymagań:

 • otworzyć Konto PROSTOoszczędzające lub Konto PROSTOoszczędzające PLUS, wraz z kartą debetową i zawrzeć umowę Bankowości Elektronicznej CA24,
 • złożyć Wniosek z Pełnomocnictwem dla Banku w celu przeniesienie rachunku z innego banku,
 • wyrazić zgodę na działania marketingowe Banku i zgodę na przekazywanie informacji handlowych drogą elektroniczną – w tym celu należy podać numer telefonu komórkowego i adres e-mail,
 • w każdym miesiącu, począwszy od miesiąca następującego po podpisaniu umowy,  przez okres 3 miesięcy zapewnić stały wpływ na nowo otwarte konto w wysokości 3 000 zł .

Szczegółowy opis promocji znajdziesz w tym artykule.

Dodatkowe korzyści dla właścicieli Konta PROSTOoszczędzającego

Rachunek Oszczędzam – rachunek z dzienną lub kwartalną kapitalizacją odsetek. Z dzienną kapitalizacją oprocentowanie Rachunku oszczędzam wynosi do 1,00% w skali roku. Z kwartalną kapitalizacją odsetek można założyć Rachunek oszczędzam – Codzienne Zyski, którego oprocentowanie wynosi 0,70% w skali roku. Oprocentowanie rachunku standardowego wynosi 0,50% w skali roku.

Lokata w Ofercie Powitalnej skierowana jest do nowych klientów z oprocentowaniem 3,00% w skali roku dla kwoty do 50 000 zł. Okres lokaty wynosi 60 dni.

Indywidualna Linia Kredytowa – umożliwia uzyskanie dodatkowych środków do kwoty 50 000 zł.

Klub Rabatowy – oferuje zniżki osobom płacącym kartą debetową w dużych sieciach oraz lokalnych sklepach czy restauracjach.

Multipakiet Maxi – to 5 pakietów ubezpieczeniowych w skład których wchodzą następujące ubezpieczenia: Pomoc Techniczna, Pomoc Medyczna, Bezpieczna Kieszeń, Pomoc Samochodowa i Pomoc Telefoniczna. Każdy pakiet można kupić oddzielnie. Cena za pakiet waha się od 2,99 zł do 7,99 zł za miesiąc. Miesięczna cena całego Multipakietu Maxi wynosi 19,99 zł.

Podsumowanie

Konto PROSTOoszczędzające nie jest kontem drogim. Minusem jest brak możliwości uniknięcia opłaty za prowadzenie konta i obsługę karty debetowej oraz opłata za wypłatę gotówki z bankomatów na terenie kraju. Dlatego warto zastanowić się nad  kontem PLUS.

Konto PROSTOoszczędzające PLUS to dobre rozwiązanie dla osób przelewających wynagrodzenie na konto oraz wykonujących każdego miesiąca transakcje bezgotówkowe kartą debetową na kwotę minimum 500 zł. Pozwoli to im uniknąć opłat za konto i kartę debetową. Wypłaty ze wszystkich bankomatów na terenie kraju są darmowe.