Konto Rozsądne w Alior Bank

Konto zostało wycofane z oferty Banku! W jego miejsce Alior Bank wprowadził Konto Jakże Osobiste, którego opis znajdziesz tutaj.
Konto Rozsądne oferowane przez Alior Bank jest skierowane do osób lubiących płacić rachunki w sklepach spożywczych, supermarketach i hipermarketach kartą płatniczą. Wszystkim tym osobom Bank oferuje zwrot poniesionych wydatków w wysokości 1,50%. Wielkość zwrotu może wynieść w ciągu roku nawet 400 zł.

Konto Rozsądne przeznaczone jest w szczególności dla osób mogących przelewać na swoje konto wynagrodzenie, emeryturę, rentę lub stypendium oraz płacących za swoje zakupy w sklepach spożywczych, supermarketach i hipermarketach kartą debetową. Wpłata dochodów pozwala właścicielowi konta uniknąć lub obniżyć opłaty. Dokonywanie zakupów za pośrednictwem karty debetowej pozwoli uzyskać zwrot za zakupy w wysokości aż do 400 zł w skali roku.

Opłata miesięczna za prowadzenie konta wynosi 8 zł. Można jej uniknąć, jeśli na rachunek każdego miesiąca będzie wpływać wynagrodzenie, stypendium, emerytura lub renta. Przelewy internetowe, polecenie zapłaty i zlecenie stałe są bezpłatne.

Za wydanie karty debetowej pobierana jest opłata w wysokości 10 zł. Miesięczna opłata za używanie karty wynosi 13 zł. W przypadku osób przelewających na rachunek swoje wynagrodzenie, stypendium, rentę lub emeryturę jest ona obniżana i wynosi tylko 5 zł.

Wypłata gotówki z bankomatów własnych oraz sieci Euronet jest darmowa. Z pozostałych bankomatów wypłaty gotówki są darmowe, ale pod warunkiem, że na rachunek przelewane jest wynagrodzenie, stypendium, renta lub emerytura. Jeżeli nie, wówczas opłata za wypłatę gotówki z tych bankomatów wyniesie 3 zł.

Konto Rozsądne – najważniejsze opłaty

Oprocentowanie konta

 • konto nie jest oprocentowane.

Prowadzenie rachunku

 • 0 zł – otwarcie rachunku,
 • 8 zł – prowadzenie rachunku – opłata nie jest pobierana, jeżeli na rachunek będzie wpływać Twoje wynagrodzenie, stypendium, renta lub emerytura.

Wpłaty i wypłaty gotówki w oddziale i placówce Banku

 • 0 zł – wpłata gotówki na rachunek własny i obcy,
 • 0 zł – wypłata gotówki.

Przelewy

 • 0 zł – przelew za pośrednictwem bankowości internetowej i mobilnej,
 • 5 zł – przelew za pośrednictwem bankowości telefonicznej (konsultant),
 • 7 zł – przelew w placówce Alior Banku.
 • 32 zł – przelew SORBNET do 1 mln zł,
 • 15 zł – przelew SORBNET od 1 mln zł wzwyż.
 • 1 – 5 zł – przelew natychmiastowy za pośrednictwem bankowości internetowej – opłata uzależniona jest od wartości przelewu – 1 zł do 1000 zł, 2 zł – od 1 000,01 do 2 000 zł, 3 zł – 2000,01 zł do 3 000 zł, 4 zł – od 3000,01 do 4 000 zł, 5 zł od 4 000,01 zł. Przelewy natychmiastowe realizowane są za pośrednictwem Blue Cash i Express Elixir.
 • 5 zł – przelew elektroniczny do krajów należących do Unii Europejskiej (przelew SEPA),
 • 30 zł – przelew elektroniczny do pozostałych krajów.

Polecenie zapłaty

 • 0 zł – ustanowienie, modyfikacja, odwołanie i realizacja polecenia zapłaty za pośrednictwem bankowości internetowej.

Zlecenie stałe

 • 0 zł – ustanowienie, modyfikacja, odwołanie i realizacja zlecenia stałego za pośrednictwem bankowości internetowej.

Karta debetowa do rachunku Konto Rozsądne

Do rachunku Konto Rozsądne wydawana jest wypukła karta debetowa Debit MasterCard PayPass. Dzięki funkcji PayPass możesz dokonywać płatności zbliżeniowych.  Kartą możesz również płacić za zakupy w Internecie.

konto rozsądne
Źródło: Alior Bank

Jeśli nie interesują Cię płatności zbliżeniowe, ani nie chcesz płacić kartą za zakupy w Internecie wówczas możesz wybrać płaską kartę Debit MasterCard. Masz do wyboru kartę niespersonalizowaną – bez imienia i nazwiska – dostępną od ręki w oddziale lub kartę spersonalizowaną, którą otrzymasz za pośrednictwem poczty.

Dobrym uzupełnieniem, szczególnie w przypadku płaskiej karty debetowej może być jedna z poniższych kart:

 • karta Debit MasterCard NFC – możesz zainstalować na karcie SIM swojego telefonu komórkowego,
 • karta naklejka zbliżeniowa – dzięki której możesz dokonywać płatności zbliżeniowych.

Parametry karty debetowej

 • 10 zł – opłata za wydanie karty Debit MasterCard PayPass,
 • 5 zł – opłata miesięczna za użytkowanie karty debetowe pod warunkiem zapewnienia wpływu wynagrodzenia, jeśli warunek nie jest spełniony Bank dolicza do opłaty kwotę 8 zł,
 • 0 zł – wypłata gotówki w bankomatach Alior Banku i sieci EURONET,
 • 3 zł – wypłata gotówki w pozostałych bankomatach w kraju – opłata nie jest pobierana, jeżeli na rachunek będzie wpływać Twoje wynagrodzenie, stypendium, renta lub emerytura,
 • 0 zł – wypłata gotówki w bankomatach za granicą.

Dodatkowe usługi oraz korzyści

Lokata promocyjna na 4,00%

Lokatę oprocentowaną w wysokości 4,0% w skali roku na okres 2 miesięcy może założyć każdy nowy klient w ciągu 30 dni licząc od daty otwarcia Konta.

Konto oszczędnościowe

Jako nowy klient masz możliwość skorzystania z promocyjnego oprocentowania w wysokości 2,00% w skali roku przez okres 3 miesięcy. Z oferty możesz skorzystać w ciągu 30 dni licząc od daty otwarcia Konta. Bank nie pobiera opłaty za prowadzenie konta oszczędnościowego.

Konto oszczędnościowe dla Rodziny 500+

Osoby, które skutecznie złożyły wniosek o świadczenie wychowawcze w ramach programu Rodzina 500+ za pośrednictwem systemu bankowości Alior Bank mogą założyć konto oszczędnościowe z oprocentowaniem 2,50% w skali roku.  Oprocentowaniem tym objęta jest kwota do 6 000 zł przez okres 12 miesięcy.

Program Rekomendacyjny

Alior Bank wszystkim swoim klientom stwarza możliwość dodatkowego zarobku poprzez polecanie jego produktów. Wystarczy zarejestrować się w programie, wybrać produkty, które chce się polecać. Za polecenie konta osobistego nowemu klientowi można zgarnąć kwotę 60 zł.

CashBack

Robiąc zakupy w sklepach spożywczych, supermarketach i hipermarketach Alior Bank zwróci 1,50% wydatków dokonanych za pomocą karty płatniczej wydanej do rachunku Konto Rozsądne. Zwrot nie dotyczy zakupów w sklepach internetowych. Maksymalny miesięczny zwrot wynosi 50 zł, natomiast w skali roku 400 zł.

Limit odnawialny w rachunku

W ramach prowadzonego konta masz możliwość otrzymania limitu w koncie. Najmniejsza kwota limitu wynosi 500 zł, natomiast maksymalna 100 000 zł. Aktualne oprocentowanie limitu odnawialnego wynosi 10,00%.

Zalety i wady Konta Rozsądnego

Konto Rozsądne skierowane jest do osób chcących przelewać swoje wynagrodzenie, emeryturę, rentę czy stypendium na swój rachunek. W zamian Bank nie będzie pobierał opłaty za prowadzenie rachunku. Plusem jest brak wymagania odnośnie wielkości przelewanej kwoty, tak jak ma to miejsce w przypadku Konta Wyższej Jakości. Na rachunku ich właściciele mogą dodatkowo zarobić nawet do 400 zł w roku , jeśli będą robić zakupy w sklepach spożywczych, supermarketach i hipermarketach i będą płacić kartą debetową wydaną do Konta.

Minusem są opłaty – za wydanie karty debetowej i miesięczna opłata obsługę karty, które obniżają zysk osiągnięty z 1,50% moneybacku.

Nie mniej rachunek ten powinien zainteresować osoby poszukującego konta, na które mogłyby przelewać swoje dochody, trochę zarobić i konta oferującego dostęp do nowoczesnej bankowości internetowej i mobilnej.