Lokata Deklasująca z oprocentowaniem do 2,40% w BGŻOptima

BGŻOptima uruchomił pierwszą w tym roku edycję Lokaty Deklasującej. Możesz założyć lokatę na 6 miesięcy z oprocentowaniem 2,40% w skali roku oraz lokatę na 3 miesiące z oprocentowaniem 2,30% w skali roku. Łącznie zostanie otwartych 3 000 lokat.

Warunkiem założenia Lokaty Deklasującej jest posiadanie konta oszczędnościowego oraz zdeponowanie na niej nowych środków. Nowe środki to nadwyżka ponad saldo wszystkich Twoich środków zgromadzonych na rachunkach w BGŻOptima na dzień 10 stycznia 2018 roku. Jeśli jesteś nowym klientem to wszystkie Twoje środki, które zdeponujesz na Lokacie Deklasującej są nowymi środkami.

Oprocentowanie Lokaty Deklasującej

W nowej edycji możesz założyć Lokatę Deklasującą z oprocentowaniem:

 • 2,4% – na 6 miesięcy,
 • 2,3% – na 3 miesiące.

Na jednej lokacie możesz ulokować środki do wysokości aż 100 000 zł. Maksymalnie możesz mieć 3 lokaty z dowolnym okresem, co oznacza, że możesz zdeponować kwotę aż 300 000 zł.

Lokata Deklasująca jest lokatą nieodnawialną i po okresie lokaty jej oprocentowanie będzie zgodne z obowiązującym w dniu odnowienia oprocentowaniem 3 miesięcznej lub 6 miesięcznej lokaty standardowej. Aktualnie oprocentowanie to wynosi:

 • 1,50% – lokata 6 miesięczna,
 • 1,40% – lokata 3 miesięczna.

Założenie lokaty jest bardzo proste. Jeśli jesteś nowym klientem w pierwszej kolejności składasz wniosek o otwarcie konta oszczędnościowego w BGŻOptima. Do wyboru masz Konto Smart, Konto Wspólne, Konto Junior, .Wniosek wypełnisz na stronie internetowej Banku. Dyspozycję otwarcia Lokaty Deklasującej złożysz po aktywacji konta oszcędnościowego.

Jeśli posiadasz już rachunek oszczędnościowy w BGŻOptima wniosek złożysz po zalogowaniu się do systemu transakcyjnego.

Obecna edycja będzie trwać do osiągnięcia łącznej puli 3 000 lokat, ale nie dłużej niż do dnia  25 stycznia 2018 roku. Informacja o wyczerpani puli lokat i zakończeniu promocji zostanie podana na stronie BGŻOptima.

Konto SMART

Konto SMART jest nowym rachunkiem oszczędnościowym, który zastąpił dotychczasowe Konto Indywidualne (konto pozostaje w obsłudze). Otwarcie i prowadzenie konta jest darmowe. Najważniejsze opłaty przedstawiają się następująco:

 • oprocentowanie promocyjne dla nowych środków obowiązujące do 25 stycznia 2018 roku:
  • 2,50% – środki do kwoty 150 000 zł,
  • 1,50% – środki powyżej 150 000 zł,
 • oprocentowanie promocyjne dla pozostałych środków obowiązujące do 25 stycznia 2018 roku:
  • 1,50% – środki do kwoty 150 000 zł,
  • 1,30% – środki powyżej 150 000 zł,
 • 0,7% – oprocentowanie standardowe,
 • 0 zł – przelew,
 • kapitalizacja odsetek – na koniec miesiąca kalendarzowego,
 • ilość rachunków celowych 10.

Tabelę oprocentowania znajdziesz tutaj.

Lokata Bezkarna i Lokata Bezkompromisowa

Jeśli jesteś nowym klientem BGŻOptima zakładając konto oszczędnościowe możesz skorzystać z oferty BGŻOptima dla nowych klientów i złożyć wniosek o Lokatę Bezkarną lub Lokatę Bezkompromisową (można założyć tylko jedną z nich).

Lokata Bezkarna oprocentowana jest w wysokości 3,50% w skali roku i zawierana jest na okres 3 miesięcy. Kapitalizacja odsetek następuje na koniec okresu umownego. Minimalnie na lokacie możesz umieścić kwotę 1 000 zł, maksymalnie 20 000 zł.

Lokata Bezkompromisowa oprocentowana jest w wysokości 2,70% w skali roku i zawierana jest na okres 3 miesięcy. Kapitalizacja odsetek następuje na koniec okresu umownego. Maksymalnie na lokacie ulokujesz kwotę 100 000 zł.

Obie powyższe lokaty możesz założyć tylko za pośrednictwem internetu na stronie BGŻOptima. Lokatę Bezkarną założysz tutaj, Lokatę Bezkompromisową na tej stronie.