Lokata Extra na 3,40% w Meritum Bank

W ofercie Meritum Bank pojawiła się Lokata Extra z oprocentowaniem 3,40% w skali roku zakładana na 6 miesięcy przeznaczona dla wszystkich chętnych z jej skorzystania bez wymogu posiadania konta. Na lokacie można zdeponować tylko nowe środki. Minimalna kwota lokaty wynosi 1 000 złotych.

Lokata Extra – warunki lokaty

Lokatę można założyć deponując nowe środki rozumiane jako nadwyżka nad wszystkimi środkami zdeponowanymi w banku na dzień 30 listopada 2014 roku.

Przy określaniu stanu środków należy wziąć pod uwagę wszystkie środki na następujących rachunkach:

  • rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy,
  • rachunek oszczędnościowy
  • rachunek terminowej lokaty oszczędnościowej,

niezależnie od tego, czy są prowadzone jako rachunki wspólne, czy indywidualne.

Lokata Extra – oprocentowanie

Oprocentowanie dla nowych środków zdeponowanych na 6 miesięcy wynosi 3,40%. Minimalna kwota na jaką może zostać założona Lokata Extra wynosi 1 000 złotych. Maksymalna kwota nie została określona.

Oprocentowanie wszystkich środków nie spełniających warunku nowych środków będzie wynosiło 1,40% w skali roku i obowiązywać będzie od następnego dnia po upływie 21 dni od dnia wpłacenia środków przeznaczonych na założenie Lokaty Extra.

Lokata ma charakter odnawialny na taki sam okres , ale z oprocentowaniem obowiązującym dla lokaty standardowej aktualnej na dzień odnowienia lokaty.

Odsetki deponowane są na koniec okresu lokaty.

Lokata Extra – jak założyć lokatę

Jeśli nie masz konta lokatę możesz założyć wchodząc na stronę Meritum Bank, gdzie znajdziesz wniosek o lokatę. Po jego otrzymaniu bank prześle maila z potwierdzeniem złożenia wniosku wraz z numerem rachunku, na który powinieneś dokonać przelewu zadeklarowanej kwoty. Po okresie lokaty bank zwróci Ci pieniądze wraz z odsetkami na konto podane we wniosku o lokatę.

Klienci Meritum Bank zakładają lokatę bezpośrednio logując się do bankowości internetowej banku. Mogą też skorzystać z aplikacji mobilnej. Ostatecznie lokatę można założyć we wszystkich Oddziałach Banku.

Lokata na Start

Jeśli nie jesteś jeszcze klientem Meritum Bank możesz założyć Lokatę na Start z oprocentowaniem 5.00% w skali roku na 2 miesiące. Minimalna wymagana kwota do założenia lokaty wynosi 1 000 złotych, a maksymalna 10 000 złotych.