Nowa Lokata Kolekcjonerska z 2,4% w BGŻOptima

BGŻOptima uruchomił nową Lokatę Kolekcjonerską na okres 4 miesięcy z promocyjnym oprocentowaniem 2,40% w skali roku.  Na lokacie można zdeponować tylko nowe środki. Czas na założenie Lokaty Kolekcjonerskiej jest bardzo krótki bo tylko do 2 października 2017 roku.

Lokata Kolekcjonerska

Warunkiem założenia Lokaty Kolekcjonerskiej jest posiadanie konta oszczędnościowego oraz zdeponowanie na niej nowych środków. Nowe środki to nadwyżka ponad saldo wszystkich Twoich środków zgromadzonych na rachunkach w BGŻOptima na dzień 2 październik 2017 roku. Jeśli jesteś nowym klientem to wszystkie Twoje środki, które zdeponujesz na Lokacie Kolekcjonerskiej są nowymi środkami.

Lokata Kolekcjonerska zakładana jest na 4 miesięce z oprocentowaniem w wysokości 2,4% w skali roku. Minimalna kwota lokaty to 1 000 zł, maksymalna aż 100 000 zł. Możesz mieć 3 lokaty, co oznacza, że możesz ulokować kwotę aż 300 000 zł.

Standardowe oprocentowanie Lokaty Kolekcjonerskiej wynosi 1,40% w skali roku.

Założenie lokaty jest bardzo proste. Jeśli jesteś nowym klientem w pierwszej kolejności składasz wniosek o otwarcie konta oszczędnościowego w BGŻOptima. Wniosek wypełnisz na stronie internetowej Banku. Dyspozycję otwarcia Lokaty Kolekcjonerskiej złożysz po aktywacji Konta Smart.

Jeśli posiadasz już rachunek oszczędnościowy w BGŻOptima wniosek złożysz po zalogowaniu się do systemu transakcyjnego.

Rachunek SMART

Rachunek SMART jest nowym rachunkiem oszczędnościowym, który zastąpił dotychczasowe Konto Indywidualne (konto pozostanie w obsłudze). Otwarcie i prowadzenie konta jest darmowe. Najważniejsze opłaty przedstawiają się następująco:

 • oprocentowanie promocyjne obowiązujące do dnia 26 października 2017 roku:
  • 2,20% – nowe środki do kwoty 150 000 zł,
  • 1,50% – środki powyżej 150 000 zł,
  • 1,30% – pozostałe środki nie będące nowymi środkami,
 • 0,70% – oprocentowanie standardowe,
 • 0 zł – otwarcie i prowadzenie,
 • 0 zł – przelew,
 • kapitalizacja odsetek – na koniec miesiąca kalendarzowego,
 • ilość rachunków celowych 10.

Nowe środki to nadwyżka ponad saldo wszystkich Twoich środków zgromadzonych na rachunkach w BGŻOptima na dzień 12 lipca 2017 roku.

Lokata Bezkarna i Lokata Bezkompromisowa

Otwierając Konto Indywidualne możesz skorzystać z oferty BGŻOptima dla nowych klientów i złożyć wniosek o Lokatę Bezkarną lub Lokatę Bezkompromisową.

Lokata Bezkarna oprocentowana jest w wysokości 3,00% w skali roku i zawierana jest na okres 3 miesięcy. Kapitalizacja odsetek następuje na koniec okresu umownego. Minimalnie na lokacie możesz umieścić kwotę 1 000 zł. Maksymalna kwota lokaty wynosi 20 000 zł.

Lokata Bezkompromisowa oprocentowana jest w wysokości 2,50% w skali roku i zawierana jest na okres 3 miesięcy. Kapitalizacja odsetek następuje na koniec okresu umownego. Maksymalna kwota lokaty wynosi 100 000 zł.