Darmowe mBiznes konto Standard w mBanku

mBiznes konto Standard zostało przygotowane przez mBank z myślą o przedsiębiorcach prowadzących uproszczoną księgowość. Rachunek odznacza się niskimi kosztami oraz wieloma dodatkowymi usługami, które będą pomocne każdemu przedsiębiorcy w efektywnym prowadzeniu swojej firmy.

mBiznes konto Standard to rachunek skierowany do przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Mogą z niego skorzystać również spółki cywilne, spółki jawne, spółki partnerskie, fundacje, stowarzyszenia rejestrowe, wspólnoty mieszkaniowe, kościoły i związki wyznaniowe.

Warunkiem darmowego prowadzenia mBiznes konta Standard jest wykonanie w danym miesiącu jednego przelewu do ZUS. Jeśli przelew nie zostanie wykonany mBank pobierze opłatę w wysokości 9 zł.

Karta debetowa wydawana jest bezpłatnie. Miesięczna opłata za jej obsługę wynosi 5 zł. Można jej uniknąć wykonując w danym miesiącu transakcje bezgotówkowe kartą na kwotę nie mniejszą niż 200 zł (tylko do 19 sierpnia 2019 roku).

Za wypłatę gotówki w bankomatach mBanku, sieci Euronet, Planet Cash oraz Santander Bank Polska nie pobierana jest opłata w przypadku wypłaty gotówki od 100 zł wzwyż. Za każdą wypłatę do kwoty 100 zł  mBank pobierze opłatę w wysokości 1,30 zł. Opłata za wypłatę gotówki z pozostałych bankomatów na terenie kraju wynosi 3% wypłaconej kwoty, jednak nie mniej niż 5 zł.

Prowadzenie rachunku, polecenie zapłaty i zlecenie stałe są bezpłatne.

Do wyboru mBank oferuje jedno z następujących kont:

 • mBiznes konto Komfort,
 • mBiznes konto Premium.

Najważniejsze opłaty mBiznes konto Standard

Prowadzenie rachunku

 • rachunek jest nieoprocentowany.
 • 0 zł – otwarcie rachunku,
 • 9 zł – prowadzenie rachunku, opłata nie jest pobierana, jeśli w danym miesiącu zostanie wykonany przelew do ZUS.

Karta debetowa

Do konta wydawana jest karty płatnicza Visa Debit Business lub MasterCard Debit Business. Kartami można dokonywać płatności zbliżeniowych i płacić za zakupy w Internecie. Podstawowe parametry kart przedstawione są poniżej.

 • 0 zł – wydanie karty debetowej,
 • 5 zł – miesięczna opłata za obsługę karty debetowej, opłaty można uniknąć pod warunkiem wykonania transakcji bezgotówkowych kartą na łączną kwotę nie mniejszą niż 500 zł,
 • 0 zł – transakcje bezgotówkowe.

Wypłata i wpłata gotówki

 • 0 zł – wypłata gotówki w bankomatach własnych, sieci Euronet, Planet Cash oraz Santander Bank Polska dla kwot od 100 zł wzwyż, wypłata do kwoty 100 zł kosztuje 1,30 zł,
 • 3,0% min. 5 zł – wypłata gotówki w pozostałych bankomatach na terenie kraju,
 • 3,0% min. 10 zł – wypłata gotówki w bankomatach i bankach za granicą, mBank pobiera prowizję za przewalutowanie, która wynosi: dla kart VISA – 5,90% wysokości transakcji, a dla kart Mastercard – 2% dla transakcji dokonanych w walucie rozliczeniowej lub 3% dla transakcji dokonanych w walucie innej niż waluta rozliczeniowa lub PLN,
 • 0 zł – wpłata gotówki we wpłatomatach mBanku, Planet Cash i Cashline,
 • 0,2% min. 2 zł – wpłata gotówki we wpłatomatach sieci Euronet,
 • 0,50% od kwoty wpłaty lub wypłaty, min 9 zł – wpłata i wypłata gotówki w placówce mBanku.

Przelewy

 • 0 zł – przelew do ZUS i Urzędu Skarbowego,
 • 1,5 zł – przelew internetowy zewnętrzny, przelewy wewnętrzne są darmowe,
 • 10 zł – przelew ekspresowy za pośrednictwem internetu lub mLinii na dowolny rachunek w innym banku,
 • 40 zł – przelew SORBNET,
 • 5 zł – przelew w walucie obcej SEPA,
 • 0,35% kwoty przelewu min 20 zł, max. 200 zł – przelew w walucie obcej SWIFT.
 • 0 zł – zlecenie stałe,
 • 0 zł – polecenie zapłaty.

Preferencyjne warunki prowadzenia rachunku

Nowi klienci mBanku mogą skorzystać z promocji „Proste konto z gwarancją 0 zł na 24 miesiące”, w której za założenie mBiznes konto Standard zostaną zwolnieni z kilku podstawowych opłat przez okres 24 miesięcy licząc od dnia zawarcia umowy o prowadzenie rachunku bieżącego. Warunkiem udziału w promocji jest złożenie wniosku o otwarcie rachunku bieżącego mBiznes konto Standard wraz z kartą debetową i zawarcie umowy o prowadzenie rachunku w terminie do 30 września 2019 roku.

Preferencyjne warunki prowadzenia konta obejmują następujące opłaty:

 • prowadzenie rachunku za 0 zł,
 • nielimitowany pakiet darmowych przelewów internetowych Elixir miesięcznie,
 • 0 zł prowizji za kartę debetową,
 • 0 zł prowizji za wypłaty gotówki w złotych polskich z bankomatów własnych, Planet Cash, Euronet, Santander Bank Polska na terenie kraju,
 • 0 zł prowizji za wpłaty gotówki w złotych polskich we wpłatomatach mBanku, Planet Cash, Euronetu na terenie kraju.

Dodatkowo możesz otworzyć mBiznes konto walutowe dla firm, za które mBank nie będzie pobierał opłaty za jego prowadzenie  przez okres 12 miesięcy od dnia zawarcia umowy o jego prowadzenie. Promocja dotyczy tylko jednej wybranej wybranej przez Ciebie waluty.

Dokładny opis promocji znajdziesz w tym artykule.

Dodatkowe usługi do mBiznes konto Standard

Kredyt na Start przeznaczony jest dla firm, które działają na rynku nie dłużej niż 12 miesięcy. Maksymalna kwota kredytu wynosi 30 000 zł, a maksymalny okres spłaty 84 miesiące. O kredyt można wnioskować już od pierwszego dnia prowadzenia działalności gospodarczej. Wniosek o kredyt możesz złożyć online, w placówce lub za pośrednictwem mLinii.

mTransfer to usługa umożliwia dokonywanie szybkich płatności za zakupy w internecie oraz szybki transfer środków pomiędzy klientami mBanku. Opłata za rejestrację usługi wynosi 5 zł, miesięczna opłata za korzystanie z niej wynosi również 5 zł. Opłata za przelew przychodzący za pośrednictwem mTransfer wynosi 2% wartości przelewu min. 0,01 zł.

mKsięgowość Start to bezpłatny pakiet umożliwiający samodzielne zarządzanie firmą poprzez połączenie konta firmowego z księgowością. Dzięki usłudze masz dostęp do dokumentów 24 godziny na dobę. Jeśli stawiasz pierwsze Twoje księgowania może sprawdzać profesjonalna księgowa. Koszt takiej usługi wynosi 50 zł miesięcznie.

mPlatforma Walutowa – pozwala na szybką wymianę walut po atrakcyjnym kursie w serwisie transakcyjnym lub aplikacji mobilnej. Możesz skorzystać ze wsparcia profesjonalnego dealera walutowego, który poinformuje Cię o korzystnych kursach wymiany walut, a także pomoże przy przeprowadzeniu transakcji.

Podsumowanie

mBiznes konto Standard to bardzo dobry rachunek dla osób rozpoczynających działalność gospodarczą. Prowadzenie rachunku i obsługa karty debetowej nie są darmowe, ale opłat tych można bardzo łatwo uniknąć. Wystarczy wykonać jeden przelew do ZUS oraz płatności kartą na kwotę 500 zł. Za przelewy do ZUS i US mBank nie pobiera prowizji, jak również za polecenie zapłaty i zlecenie stałe.

Konto oferuje wiele dodatkowych produktów i usług, które mogą być przydatne w chwili rozpoczynania działalności i obniżyć koszty jej prowadzenia. Przykładem może być  usługa mKsięgowość Start.