Najlepsze karty kredytowe grudzień 2017

Każdy z nas potrzebuje w jakimś momencie dodatkowej gotówki na dodatkowe wydatki. Przykładem mogą być zbliżające się święta Bożego Narodzenia i konieczność zakupu prezentu. W takich sytuacjach możemy skorzystać z karty kredytowej zaciągając niewielki kredyt bez zbędnych formalności.

Każdy bank ma w swojej ofercie karty kredytowe, dlatego też znalezienie najlepszej karty nie jest zadaniem łatwym. W dalszej części artykułu, zostanie przedstawionych pięć najciekawszych kart kredytowych. Przy ich wyborze pod uwagę wzięte zostały koszty prowadzenia, maksymalny limit kredytu oraz możliwe do otrzymania bonusy.

Najlepsze karty kredytowe grudzień 2017

Citi Simplicity – Citi Handlowy

Citi Simplicity oferowana przez Citi Handlowy to jedna z najatrakcyjniejszych, a zarazem darmowa, karta kredytowa. Bank nie pobiera opłaty rocznej za jej wydanie i opłaty miesięcznej za jej użytkowanie. Za zakupy w sklepach usługowo – handlowych nie zapłacimy prowizji. Powinniśmy jednak unikać wypłat gotówkowych z bankomatów, za które bank pobiera opłatę w wysokości 6% minimum 10 zł.

Na spłacenie naszych zakupów mamy 56 dni. W przypadku braku spłaty kredytu zostaniemy o tym powiadomieni nie ponosząc żadnej opłaty. Minimalny limit kredytowy wynosi 4 000 zł, maksymalny 100 000 zł.

Posiadając kartę Citibanku możemy korzystać z następujących programów:

  • Citi Rabaty – zniżki nawet do 50% w ponad 5 000 sklepach usługowo-handlowych na terenie Polski,
  • Citi World Privileges Program – korzyści w wybranych restauracjach, sklepach czy SPA na całym świecie.

Citi Handlowy bardzo aktywnie promuje kartę Citi Simpicity oferując bardzo atrakcyjne bonusy. Warunkiem otrzymania nagrody jest wypełnienie formularza na dedykowanej stronie promocji. Aktualnie Citibank prowadzi promocję, w której możemy otrzymać premię pieniężną w wysokości 300 zł. Szczegółowy opis promocji znajdziemy w artykule Premia pieniężna 300 zł za wyrobienie karty kredytowej Citibanku.

MasterCard Travel – T-Mobile Usługi Bankowe

Karta Kredytowa Mastercard Travel skierowana jest do osób dużo podróżujących za granicą. Za wszystkie transakcje bezgotówkowe wykonane za granicą, o równowartości powyżej 50 zł, jej użytkownik otrzymuje 5% zwrotu . Miesięcznie zwrot może wynieść 100 zł, a w ciągu roku 560 zł.

Karta kredytowa wydawana jest bezpłatnie. Roczna opłata wynosi 70 zł. Można jej uniknąć, jeśli w ciągu roku zostaną nią wykonane zakupy na kwotę 15 000 zł lub obniżyć do 35 zł wydając 7 500 zł.

Miesięczna opłata za obsługę karty wynosi 8 zł. Wystarczy jednak, że zostaną zrobione nią 4 dowolne transakcje w danym miesiącu, żeby opłaty uniknąć.

Okres bezodsetkowy wynosi 56 dni. Będąc posiadaczem karty MasterCard Travel możemy liczyć na bardzo wysoki limit kredytowy wynoszący aż 80 000 zł.

Wniosek o kartę kredytową złożysz na tej stronie T-Mobile UB.

MasterCard Standard z bonusem do Empik – BGŻ BNP Paribas

Kartę MasterCard Standard otrzymamy bezpłatnie, ale opłata roczna za korzystanie z niej wynosi 72 zł. Za wypłatę gotówki z bankomatu w kraju zapłacimy 4,90% jej wartości, nie mniej niż 10 zł. Za wykonanie przelewu z rachunku karty poniesiemy opłatę w wysokości 4,90%, ale nie mniej niż 10 zł.

Wybierając kartę kredytową MasterCard Standard możemy liczyć na kredyt w wysokości do 30 000 zł z oprocentowaniem 10%. Okres bezodsetkowy wynosi 56 dni.

Karta oferuje program lojalnościowy mamBonus, w ramach którego za płatności kartą otrzymamy punkty. Każde wydane 2 zł to 1 punkt. Punkty możemy wymienić na nagrody z katalogu mamBonus.

Obecnie BGŻ BNP Paribas prowadzi promocję karty, w ramach której możemy otrzymać bon o wartości 200 zł do wydania w sklepie Empik.com. Warunkiem otrzymania bonu jest wykonanie płatności kartą na kwotę 1 000 zł w okresie dwóch pierwszych okresów rozliczeniowych.

Złóż wniosek o kartę kredytową MasterCard Standard i zgarnij bon o wartości 200 zł.

Visa Turbo KARTA – Santander Consumer Bank

Karta kredytowa Visa TurboKARTA przeznaczona jest dla kierowców chcących korzystać z rabatu na paliwo. Bank oferuje 3% rabatu za zakupy paliwa i innych towarów na stacjach benzynowych oraz 1% rabatu za zakupy poza stacjami. Miesięcznie możemy liczyć na zwrot w wysokości do 30 zł.

Karta kredytowa Visa TurboKARTA oferowana przez Santander Consumer Bank wydawana jest bezpłatnie, ale za jej użytkowanie zapłacimy w miesiącu 4,90 zł. Opłaty tej można uniknąć pod warunkiem wykonania transakcji bezgotówkowych na kwotę minimum 1 000 zł.

Maksymalny limit kredytu wynosi 10 000 zł, a jego oprocentowanie – 10%. Możemy skorzystać z okresu bezodsetkowego, który wynosi 54 dni.

Karta oferuje bezpłatne ubezpieczenie Car Assistance, który pomoże nam w razie awarii, kradzieży samochodu czy braku paliwa.

Wniosek o kartę możesz złożyć na tej stronie Santander Bank.

Millenium Impresja – Bank Millennium

Millennium Impresja jest kartą darmową pod warunkiem wykonania przez nas w danym miesiącu 5 transakcji bezgotówkowych. W przeciwnym wypadku zapłacimy 7,99 zł za jej użytkowanie.

Maksymalny limit kredytu wynosi 100 000 zł, a jego oprocentowanie – 10%. Okres bezodsetkowy wynosi 51 dni. Za transakcje gotówkowe zapłacimy 3,99%, nie mniej niż 9,99 zł.

Karta Impresja oferuje program moneyback w ramach którego otrzymamy zwrot w wysokości 5% poniesionych wydatków płacąc kartą w sklepach partnerów programu. Łącznie w ciągu roku możemy otrzymać maksymalnie 760 zł.

Kolejnym programem rabatowym jest Mastercard Buy&Smile, w którym również otrzymamy rabat w wysokości 5% robiąc zakupy w sklepach i punktach usługowych. Mogą z niego skorzystać tylko posiadacze Millennium MasterCard Impresja.

Karta wydawana jest z ubezpieczeniem Assistance Impresja. W pierwszym miesiącu nie zapłacimy żadnej opłaty za korzystanie z niego, w drugim i kolejnych miesiącach opłata wynosi 4,99 zł. Z pakietu możemy zrezygnować w dowolnym momencie po otrzymaniu karty.

Wniosek o kartę możesz złożyć na tej stronie Banku Millennium.