Darmowe Nest Konto w Nest Banku

Nest Konto charakteryzuje brak opłat za prowadzenie konta, obsługę karty debetowej, wypłaty gotówki z bankomatów na terenie kraju i za przelewy za pośrednictwem Bankowości Internetowej i Mobilnej. 

Nest Konto to produkt Nest Banku, który pojawił się na rynku finansowym w dniu 30 października 2016 roku. Bank został utworzony z połączenia dwóch marek – Banku SMART i BIZ Banku należących do FM BankPBK.

Nest Bank zaoferował nie tylko Nest Konto, ale ciekawe produkty oszczędnościowe skierowane do klientów indywidualnych i ich rodzin. W odróżnieniu od swojego poprzednika klienci Nest Banku będą również mogli korzystać z sieci placówek, których liczba ma wzrastać w kolejnych miesiącach.

Poniżej zostaną przedstawione podstawowe parametry Nest Konta i karty debetowej oraz dodatkowe produkty.

Podstawowe opłaty rachunku Nest Konto

Oprocentowanie konta

 • konto nie jest oprocentowane.

Otwarcie i prowadzenie

 • 0 zł – otwarcie i prowadzenie konta,

Wypłaty i wpłaty gotówkowe w Oddziale

 • 0 zł – wpłaty na rachunki prowadzone przez Bank,
 • 0,5% min. 5 zł – wpłaty na rachunki prowadzone w innych bankach,
 • 0 zł – wypłata gotówki.

Realizacja przelewów

 • 0 zł – przelew internetowy Elixir,
 • 1 zł – przelew natychmiastowy do kwoty 5 000 zł,
 • 0 zł – przelew do ZUS i Urzędu Skarbowego,
 • 15 zł – przelew krajowy SORBNET (bez względu na kanał realizacji),
 • 0 zł – przelew europejski SEPA,
 • 15 zł – przelew zagraniczny SWIFT.

Zlecenia stałe

 • 0 zł – ustanowienie, modyfikacja, odwołanie i realizacja zlecenia stałego za pośrednictwem Bankowości Internetowej i Mobilnej.

Polecenie zapłaty

 • 0 zł – ustanowienie i realizacja polecenia zapłaty.

Karta płatnicza do Nest Konta

Do konta wydawana jest karta debetowa Visa z funkcję zbliżeniową umożliwiającą płatności bez podawania kodu. Można nią również płacić za zakupy w sklepach internetowych.

Nest Konto w Nest Bank - karta debetowa do konta
Źródło: Nest Bank

Parametry karty debetowej

 • 0 zł – opłata za wydanie karty,
 • 0 zł – opłata za użytkowanie karty,
 • 0 zł – wypłata gotówki z bankomatów na terenie kraju,
 • 0 zł – wypłata gotówki w ramach usługi cash back,
 • 5 zł – wypłata gotówki z bankomatów za granicą,
 • 3% – opłata za przewalutowanie (gdy wypłata jest w walucie innej niż waluta rachunku).

Tabelę opłat i prowizji znajdziesz tutaj.

Nest Konto założysz na tej stronie.

Rabat do craft.pl

Nowi klienci mogą skorzystać z promocji, w której za założenie Nest Konta za pośrednictwem strony promocji mogą otrzymać rabat w wysokości 25% na zakupy do sklepu internetowego craft.pl. Warunki promocji są bardzo proste. Wystarczy do 10 października 2018 roku złożyć wniosek o prowadzenie rachunku Nest Konto za pośrednictwem tej strony promocji, a następnie zawrzeć umowę o prowadzenie rachunku Nest Konto. W ciągu 30 dni od zawarcia umowy o konto należy zalogować się do bankowości internetowej lub mobilnej Nest Banku.

Kod rabatowy zostanie przesłany w wiadomości SMS w ciągu 7 dni roboczych od dnia zalogowania się do aplikacji internetowej lub mobilnej.

Opis promocji znajdziesz w tym artykule.

3% na Koncie Oszczędnościowym

Promocja „3% na Koncie Oszczędnościowym” skierowana jest do osób, które w okresie 12 miesięcy przed przystąpieniem do promocji nie posiadały, ani nie były współposiadaczami rachunku oszczędnościowo – rozliczeniowego w Nest Banku.

W celu przyznania wysokiego oprocentowania w wysokości 3% w skali roku na Koncie Oszczędnościowym należy do 18 października 2018 roku złożyć wniosek o otwarcie Nest Konta i Konta Oszczędnościowego na tej stronie promocji, a następnie zawrzeć umowę o prowadzenie Nest Konta i Konta Oszczędnościowego. Przez okres 6 miesięcy, w którym będzie obowiązywać oprocentowanie promocyjne, zapewnić wpływ wynagrodzenia w wysokości 1 000 zł na otwarte konto osobiste.

Promocyjne oprocentowanie obowiązuje dla środków do kwoty 50 000 zł.

Opis promocji znajdziesz w tym artykule.

Dodatkowe produkty

 • Nest Oszczędności – promocyjne oprocentowanie konta oszczędnościowego dla kwoty do 50 000 zł wynosi 2,25% w skali roku. Powyżej tej kwoty 2,00%. Standardowe oprocentowanie wynosi WIBOR 3M – 0,50%.
 • Nest Lokata Witaj!  – promocyjna lokata na start dla nowych klientów Banku. Oprocentowanie wynosi 4,00% w skali roku na okres 3 lub 6 miesięcy. Maksymalna kwota lokaty to 10 000 zł. Można mieć tylko jedną taką lokatę. Lokatę Witaj założysz na tej stronie.
 • Nest Konto Waluty – możliwość założenia bezpłatnego konta walutowego w jednej z trzech walut EUR, USD, i GBP. Do konta wydawana jest karta płatnicza. Opłata za nią  wynosi 5 EUR/ 6 USD/ 4 GBP. W przypadku braku karty płatniczej w PLN opłata nie jest pobierana.
 • Visa Oferty to program rabatowy, w którym można otrzymać częściowy zwrot za zakupy płacąc kartą debetową lub kredytową Visa. Wystarczy zarejestrować się w programie, a następnie korzystać z ofert partnerów programu, aby otrzymać zwrot części wydatków na rachunek karty.

Promocja „Nest Rodzinne Oszczędności z Premią”

Nest Bank pierwszą ze swoich promocji „Nest Rodzinne Oszczędności z Premią” skierował do osób zainteresowanych gromadzeniem środków na przyszłe rodzinne potrzeby. Nest Rodzinne Oszczędności to konto oszczędnościowe na którym można w długim okresie czasu gromadzić zadeklarowane kwoty. Dokonując regularnych wpłat można dodatkowo otrzymać premię.

Promocję opisaliśmy w tym artykule.

Podsumowanie

Nest Konto to bardzo dobry rachunek, którego podstawowymi zaletami są darmowe konto, darmowa karta debetowa, darmowe wypłaty gotówki z bankomatów na terenie Polski, darmowe przelewy, polecenie zapłaty i zlecenie stałe.

Konto uzupełniają produkty oszczędnościowe z bardzo dobrym oprocentowaniem umożliwiające inwestowanie wolnych środków. Bardzo ciekawą propozycją jest możliwość oszczędzania na przyszłe rodzinne potrzeby.