Darmowe Konto Internetowe w Alior Bank

Konto Internetowe zostało przygotowane z myślą o osobach aktywnie korzystających z bankowości internetowej i mobilnej. Poza darmowymi krajowymi przelewami internetowymi, konto oferuje brak opłat za jego prowadzenie, a także za wypłaty gotówki z bankomatów zlokalizowanych na terenie kraju oraz za granicą.

Wydanie karty debetowej, wypłaty z bankomatów krajowych należących do sieci Euronet i Planet Cash oraz z bankomatów zagranicznych są bezpłatne. Opłata za użytkowanie karty debetowej wynosi 6 zł. Opłaty będzie można uniknąć pod warunkiem wykonania w danym miesiącu transakcji bezgotówkowych na kwotę nie mniejszą niż 300 zł.

Poniżej zestawione są wszystkie ważniejsze parametry dotyczące samego rachunku wraz z ważniejszymi opłatami bankowymi oraz koszty związane z kartą debetową.

Konto Internetowe – najważniejsze opłaty

Prowadzenie rachunku

 • konto nie jest oprocentowane,
 • 0 zł – otwarcie i prowadzenie rachunku.

Karta debetowa

Do rachunku Konto Internetowe wydawana jest karta debetowa Debit MasterCard PayPass.  Kartą można płacić za zakupy w sklepach tradycyjnych i w Internecie.

Alior Bank - Konto internetowe
Źródło: Alior Bank
 • 0 zł – opłata za wydanie karty,
 • 6 zł – opłata za obsługę karty, można jej uniknąć wykonując w danym miesiącu transakcje bezgotówkowe kartą na łączną kwotę co najmniej 300 zł,

Wpłaty i wypłaty gotówki

 • 0 zł – wypłata gotówki w bankomatach Alior Banku,
 • 0 zł – wypłata gotówki powyżej 100 zł w bankomatach sieci Euronet, poniżej tej kwoty opłata wynosi 5 zł,
 • 5 zł – wypłata gotówki w pozostałych bankomatach w kraju,
 • 0 zł – wypłata gotówki w bankomatach za granicą.
 • 0 zł – wypłata we wpłatomatach Alior Banku, 0,35% min. 1 zł – we wpłatomatach Planet Cash, 0,60% min. 1 zł – w pozostałych wpłatomatach.

Przelewy

 • 0 zł – krajowy przelew internetowy,
 • 3 zł – przelew natychmiastowy do 1 000 zł, powyżej 1 000 zł opłata wynosi 5 zł – przelewy natychmiastowe realizowane są za pośrednictwem Blue Cash i Express Elixir,
 • 15 zł – przelew SORBNET od 1 mln zł wzwyż, poniżej opłata wynosi 32 zł,
 • 5 zł – przelew europejski SEPA,
 • 30 zł – przelew do pozostałych krajów,
 • 0 zł – polecenie zapłaty,
 • 0 zł – zlecenie stałe.

Z taryfę opłat i prowizji zapoznasz się  tutaj.
Wniosek o konto założysz na tej stronie Alior Banku.

Korzyści i dodatkowe usługi

Konto Mocno Oszczędnościowe

Rachunek oszczędnościowy z promocyjnym oprocentowaniem 2,50% w skali roku dla nowych środków. Oprocentowaniem tym objęte są nowe środki do kwoty 100 000 zł na okres 3 miesięcy.

Nowe środki, stanowią nadwyżkę ponad łączne saldo środków zgromadzonych na kontach oszczędnościowych, kontach oszczędnościowo-rozliczeniowych i lokatach terminowych, prowadzonych w złotych i walutach (po przeliczeniu na złote) z dnia 08 maja 2019 roku. Konto z promocyjnym oprocentowaniem można założyć do 25 czerwca 2019 roku.

Program Rekomendacyjny

Alior Bank wszystkim swoim klientom stwarza możliwość dodatkowego zarobku poprzez polecanie jego produktów. Wystarczy zarejestrować się w programie, wybrać produkty, które chce się polecać. Za polecenie konta osobistego nowemu klientowi można zgarnąć kwotę 60 zł.

Limit odnawialny w rachunku

W ramach prowadzonego konta masz możliwość otrzymania limitu w koncie. Limit przyznawany jest indywidualnie na czas nieokreślony. O limit mogą się ubiegać osoby powyżej 22 lat.

Zalety i wady Konta Internetowego

Konto internetowe skierowane jest do osób aktywnie korzystających z bankowości internetowej i mobilnej. Prowadzenie konta oraz przelewy internetowe, polecenie zapłaty i zlecenie stałe  nic nie kosztują. Również przelew do krajów Unii Europejskiej jest bezpłatny.

Miesięczna opłata za obsługę karty debetowej wynosi 6 zł, ale można ją łatwo uniknąć wykonując każdego miesiąca transakcje bezgotówkowe.  Wymagana kwota 300 zł nie jest bardzo wysoka i nie powinna stanowić przeszkody do spełnienia wymaganego warunku.

Alior Bank stawia no nowoczesne usługi i osoby chętnie korzystające z nowych technologi mogą być zadowoleni z Konta Internetowego. Dodatkowo ten rachunek nie obarczy jego posiadacza nadmiernymi kosztami.