Program PolecamBank – od 50 do 300 zł za polecenie konta w mBanku

mBank przedłuż na kolejny okres programu poleceń „PolecamBank – edycja II”. Program skierowany jest do klientów posiadających konto osobiste. Za polecenie rachunku osobistego lub rachunku firmowego mogą oni otrzymać premię od 50 zł do 300 zł. W jednym miesiącu można zarobić nawet 2 000 zł. Nowa edycja programu poleceń będzie trwać do 28 lutego 2019 roku.

Promocja została zakończona!

W programie „PolecamBank – edycja II” mogą wziąć udział wszyscy klienci posiadających dowolny rachunek oszczędnościowo- rozliczeniowy w mBanku i zarejestrują się w obecnej edycji programu. Współposiadacze konta traktowani są jako jeden uczestnik programu. W programie nie mogą wziąć udziału osoby, które posiadają wyłącznie rachunek firmowy.

W ramach programu „PolecamBank” można polecać rachunki osobiste – eKonto w taryfie standard lub plus, eKonto m lub rachunek firmowy mBiznes konto. Rachunki te mogą być polecane w ramach oferty standardowej lub w ramach oferty promocyjnej obowiązującej w trakcie trwania programu. Wariant drugi jest bardzo korzystny, ponieważ osoba polecona może zyskać dodatkową premię, co może ją dodatkowo skłonić do otwarcia polecanego konta.

Wartość premii, jaką można otrzymać za polecenie konta, zależy od rodzaj konta i wieku osoby poleconej. Wykaz nagród przedstawia się następująco:

 • eKonto standard, eKonto plus i eKonto m
  • 50 zł – za jednego poleconego, który w dniu składania wniosku nie skończył 18 lat,
  • 100 zł – za pierwszego poleconego nowego klienta, który w dniu składania wniosku skończył 18 lat,
  • 150 zł – za drugiego i kolejnego poleconego nowego i pełnoletniego klienta.
 • mBiznes konto
  • 200 zł – za jednego poleconego, który otworzy mBiznes konto,
  • 300 zł – za jednego poleconego, który po otwarciu mBiznes konta w ciągu 60 dni od daty otwarcia rachunku aktywuje usługę mKsięgowość.

Jak mogę przystąpić do programu PolecamBank?

Chcąc polecać konta osobiste i firmowe z oferty mBanku musisz w pierwszej kolejności zarejestrować się w obecnej edycji programu poleceń. W tym celu powinieneś zalogować się do serwisu transakcyjnego i  wypełnić formularz rejestracyjny. Poza podaniem swoich danych osobowych, wyraź zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz zaakceptuj regulamin programu poleceń.

W trakcie rejestracji będziesz musiał stworzyć swój identyfikator poleceń. Musi on zawierać od 3 do 20 znaków. Nie można stosować  polskich znaków, spacji oraz znaków specjalnych. Ponadto identyfikator nie może zawierać słowa „mBank” ani wyrazów „powszechnie uznawanych za obraźliwe”.

Po spełnieniu powyższych wymagań pozostaje Ci polecać konta swoim znajomym i innym osobom. Warunkiem skutecznego polecenia jest podanie Twojego identyfikatora we wniosku o konto przez osobę poleconą.

Wypłacenie premii uzależnione jest od spełnienie przez Ciebie warunku aktywności. W miesiącu kalendarzowym poprzedzającym wypłatę premii musisz spełnić jeden z poniższych warunków:

 • wykonać dowolny przelew ze swojego rachunku osobistego na rachunek w innym banku, lub
 • wykonać dowolną płatność lub wypłać gotówkę za pomocą karty debetowej, lub
 • zasilić swoje konto dowolną kwotą pochodzącą z rachunku z innego banku.

Jakie warunki musi spełnić osoba polecana?

Osoba, której chcesz polecić konto musi być nowym klientem mBanku. Zgodnie z regulaminem programu poleceń nowy klient to osoba, która od dnia 31 grudnia 2009 roku nie posiadała żadnego produktu mBanku.

Osoba polecana po otrzymaniu od Ciebie Twojego identyfikatora poleceń powinna zawnioskować o wybrany rachunek, podpisać umowę o prowadzenie konta i spełnić warunek aktywności. Konto można założyć za pośrednictwem strony internetowej, infolinii, w oddziale lub placówce partnerskiej mBanku. Ważnym dla Ciebie jest, żeby zakładając konto osoba polecona wpisała we wniosku w polu „Wpisz identyfikator osoby polecającej” Twój identyfikator poleceń.

Poza założeniem konta osoba polecona będzie musiała spełnić warunek aktywności. Zależy on od rodzaju otwieranego przez nią konta i tak:

 • osoby otwierające eKonto lub/i mKonto – w okresie 60 dni od dnia otwarcia rachunku muszą dokonać 5 transakcji bezgotówkowych kartą debetową w placówkach handlowo – usługowych.
 • osoby otwierające mBiznes Konto – w okresie 60 dni od dnia otwarcia rachunku muszą wykonać płatności bezgotówkowe kartą debetową w placówkach handlowo – usługowych na łączną kwotę minimum 200 zł.
 • osoby otwierające mBiznes Konto z usługą mKsięgowości  – w okresie 60 dni od dnia otwarcia rachunku muszą wykonać płatności bezgotówkowe kartą debetową w placówkach handlowo – usługowych na łączną kwotę minimum 200 zł oraz aktywować usługę mKsięgowość.

Przekazanie nagród

Nagrodę za osoby polecone otrzymasz do końca miesiąca następującego po miesiącu, w którym zostały spełnione warunki promocji przez Ciebie i osobę poleconą. W każdym miesiącu możesz maksymalnie otrzymać kwotę 2 000 złotych. Jeśli kwota nagrody byłaby wyższa wówczas nadwyżkę otrzymasz w kolejnym miesiącu. Gdyby tak się stało, wówczas będziesz musiał spełnić w tym miesiącu warunek aktywności.

Uzyskana nagroda jest zwolniona z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych.

Regulamin programu PolecamBank znajdziesz tutaj.