200 zł za otwarcie konta firmowego w programie Moja Firma Moje PKO

W PKO Bank Polski trwa trzecia edycja popularnego programu poleceń Moja Firma Moje PKO. W programie mogą wziąć udział nowi i obecni klienci. Nowy klient za otwarcie z polecenia rachunku PKO Konto Firmowe lub PKO Rachunek dla Biznesu otrzyma premię w wysokości 200 zł. Z kolei obecny klient za polecenie tego rachunku otrzyma 100 zł.

Z początkiem stycznia rozpoczęła się trzecia odsłona programu poleceń Moja Firma Moje PKO, która potrwa do 31 marca 2018 roku. W ramach programu nowi klienci, którzy otworzą PKO Konto Firmowe lub PKO Rachunek dla Biznesu z wykorzystaniem kodu polecającego, otrzymają premię w wysokości 200 zł.

Obecni klienci, będący uczestnikami programu poleceń, otrzymają za skuteczne polecenie rachunku firmowego PKO Bank Polski dowolnej osobie premię w wysokości 100 zł. Dodatkowym bonusem jest udział w konkursie, w którym można zdobyć jedną z trzech nagród w wysokości 1 000 zł, 3 000 zł i 5 000 zł. Warunkiem zdobycia nagrody jest polecenie jak największej liczby kont. Udział w konkursie wezmą tylko te osoby, które polecą minimum 5 kont.

Kim jest nowy klient?

Nowym klientem w myśl regulaminu programu poleceń są wszystkie osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą lub będące wspólnikami w spółce cywilnej, które nie posiadały żadnego konta firmowego w PKO Bank Polski od 1 stycznia 2015 roku. W programie nie mogą wziąć udziału również osoby będące aktualnie w trakcie otwierania konta firmowego.

Osobą polecającą w programie poleceń Moja Firma Moje PKO może być klient indywidualny i klient posiadający konto firmowe i prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą lub będący wspólnikiem spółki cywilnej. Podstawowym warunkiem udziału w programie jest zarejestrowanie się w nim.

Premia 200 zł dla nowych klientów

Warunkiem otrzymania nagrody jest spełnienie następujących wymagań:

  • do 31 marca 2018 roku należy zarejestrować się w programie poleceń za pośrednictwem strony mojafirma.pko.pl i złożyć wniosek o rachunek PKO Konto Firmowe lub PKO Rachunek dla Biznesu podając kod polecający.
  • w ciągu 30 dni kalendarzowych licząc od dnia otwarcia nowego konta należy:
    • wykonać co najmniej jedną transakcję bezgotówkową o łącznej wartości minimum 200 zł przy użyciu nowo wydanej karty lub za pomocą aplikacji IKO z wykorzystaniem kodu lub czeku BLIK. Transakcje te powinny zostać wykonane w punktach usługowo-handlowych. Nie brane są pod uwagę transakcje wykonane przez Internet.
    • co najmniej jednego przelewu do ZUS z nowo otwartego konta za pośrednictwem serwisu internetowego lub telefonicznego.

100 zł premii dla osoby polecającej

Obecni klienci PKO Bank Polski zainteresowani polecaniem kont w pierwszej kolejności powinny zarejestrować się w programie poleceń. W tym celu należy na stronie programu wypełnić formularz rejestracyjny podając w nim swoje dane oraz zaakceptować regulamin programu Moja Firma Moje PKO i wyrazić zgodę na otrzymywanie materiałów marketingowych. Należy pamiętać, aby w czasie rejestracji podać numer telefonu, który jest zarejestrowany w PKO Bank Polski. Numer ten stanowić będzie kod polecający.

Osoby, które brały już udział w programie poleceń nie muszą się ponownie rejestrować.

Osoba polecająca otrzyma nagrodę w wysokości 100 zł pod warunkiem, że osoba polecona użyje jej kodu w trakcie wnioskowania o konto firmowe i spełni wszystkie warunki promocji.

Przekazanie nagród

PKO Bank Polski po zakończeniu bieżącego etapu programu dokona weryfikacji spełnienia jego wymagań przez nowego i obecnego klienta. Sprawdzenie nastąpi w ciągu 50 dni kalendarzowych od zakończenia promocji. W ciągu następnych 25 dni kalendarzowych Bank przeleje nagrody na konto uczestników programu.

Bank przyzna klientom indywidualnym nagrodę dodatkową przeznaczoną na pokrycie podatku dochodowego od osób fizycznych, którą przekaże na rachunek właściwego Urzędu Skarbowego. Osoby prowadzące działalność gospodarczą będą musiały same rozliczyć się z Urzędem Skarbowym.

Regulamin ramowy programu Moja Firma Moje PKO znajdziesz tutaj.

Zasady III okresu promocyjnego programu tutaj.

PKO Konto Firmowe – podstawowe opłaty

PKO Konto Firmowe oferowane przez PKO Bank Polski przeznaczone jest dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą oraz dla przedstawicieli wolnych zawodów i rolników indywidualnych.

Prowadzenie  konta jest bezpłatnie przez okres 6 miesięcy dla osób prowadzących działalność gospodarczą krócej niż 12 miesięcy. Po tym okresie miesięczna opłata wynosi 25 zł. Opłaty tej można uniknąć wykonując w danym miesiącu jeden przelew do ZUS oraz wykonując transakcje bezgotówkowe na kwotę minimum 500 zł.

Karta debetowa wydawana jest bezpłatnie. W pierwszym roku korzystanie z niej jest darmowe, ale w kolejnych latach opłata roczna wyniesie 30 zł. Opłaty tej nie można uniknąć. Bez opłaty można wypłacić gotówkę tylko z bankomatów PKO BP.

Więcej znajdziesz w analizie PKO Konto Firmowe.